Pobiegli w 128. Maratonie Bostońskim. Opowiedzieli o tym w „Biegowych Podcastach”

Gośćmi najnowszego odcinka „Biegowych Podcastów” są Izabela Kurz i Marcin Dulnik, uczestnicy 128. Maratonu Bostońskiego, który odbył się 15 kwietnia. W rozmowie z Damianem Bąbolem dzielą się z swoimi wrażeniami ze startu w najstarszym biegu maratońskim na świecie.

Słuchaj podcastu

Tym razem „Biegowe Podcasty” zabierają Was w podróż do Bostonu, a także do miejscowości Hopkinton, z której  już od 100 lat rusza każdy Boston Marathon. Pomagają w tym biegacze z Warszawy – Izabela Kurz i Marcin Dulnik, uczestnicy ostatniej edycji biegu. Prezentują dwie perspektywy – bostońskiej debiutantki i zawodnika, który powrócił do Bostonu po pięciu latach.

Tegoroczny Boston Marathon odbywał się w wymagających warunkach. Od rana mocno świeciło słońce, z którego najbardziej ucieszyli się licznie zgromadzeni kibice przy trasie. Wysoka temperatura wpłynęła na słabsze wyniki sportowe niemal wszystkich uczestników, w tym gości audycji, ale ten odcinek „Biegowych Podcastów” nie do końca dotyczy aspektów sportowych. To rozmowa głównie o doświadczeniu, biegowych marzeniach, wrażeniach i przeżyciach na trasie Maratonu Bostońskiego, ale również źródło wiedzy i wskazówek na temat tego wyjątkowego biegu.

Słuchając tego odcinka „Biegowych Podcastów” dowiesz się m.in.

– co trzeba zrobić, żeby zakwalifikować się na Boston Marathon,
– ile może kosztować wyjazd do USA i udział w Maratonie Bostońskim,
– że to maraton, w którym tylko końcowych kilka kilometrów wiedzie przez Boston,
– dlaczego większość uczestników czeka na 20 km trasy,
– co dzieje się na mecie Boston Marathon,
– dlaczego zdaniem gości podcastu, każdy maratończyk powinien chociaż raz wziąć udział w tym biegu.

„Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach ⁠Spotify⁠, ⁠Deezer⁠, ⁠Apple Podcasts⁠, ⁠Google Podcasts.

Najstarszy na świecie

Boston Marathon jest organizowany od 1897 roku. Inspiracją był pierwszy nowożytny bieg maratoński rozegrany podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1896 w Grecji. Jest to najstarszy corocznie organizowany maraton na świecie.

Trasa swój początek ma w Hopkinton i poprowadzi przez Ashland, Framingham, Natick, Wellesley, Newton, Brookline do mety, która zlokalizowana jest na ulicy Boylston w Bostonie. W tym roku w bieg ukończyło ponad 25 tys. biegaczy około 120 krajów świata.

red

Partnerem odcinka jest 11. PKO Białystok Półmaraton