Sobota z PKO Gdynia Półmaratonem. Pokazy ognia, szanty, kolorowa meta i after party

Ponad 4,2 tys. zawodników jest na liście startowej PKO Gdynia Półmaratonu, który wystartuje w sobotę (18 maja). Impreza powraca do biegowego kalendarza po kilku latach przerwy.

W programie sobotniej imprezy poza półmaratonem jest również PKO Gdynia 5k na dystansie 5 km, na który zapisało się ponad 400 zawodników. Ponieważ organizatorzy stawiają na atmosferę i oprawę wizualną, oba biegi wystartują o godzinie 20:30. Wcześniej prawie 200 dzieci i młodzieży będzie uczestniczyć we FRUGO Kids Run na dystansach od 100 m do 1 km.

Połączą sport i zabawę

Jak zapowiadają organizatorzy, na trasie półmaratonu będzie się znajdować kilka oficjalnych punktów kibicowania z dodatkowymi atrakcjami. Biegacze usłyszą m.in. grających bębniarzy, a także… zespół wykonujący szanty. Na odcinku przy ul. Stryjskiej sił dodadzą im dziewczyny z Cheerleaders Gdynia, a przy Muzeum Marynarki Wojennej zaplanowano mapping na łodzi podwodnej.

Na ostatnim kilometrze nie zabraknie też ognia – poza specjalnym Fire Show wzdłuż jednego z odcinków trasy staną również rozpalone pochodnie.

Wisienką na torcie ma być meta, która już po zmroku zabłyśnie dziesiątkami reflektorów, a także rozdawanymi wśród kibiców, kolorowymi opaskami LED, które będą świeciły w rytm muzyki granej przed DJa.

Co ciekawe, za metą czeka ciąg dalszy atrakcji. Po odebraniu medali oraz zestawu napojów i przekąsek, biegacze mogą udać się na bezpłatne After Party, gdzie do godz. 2:00 w nocy grać będzie DJ, dostępne będzie miejsca do siedzenia i tańczenia, a w międzyczasie odbędą się dekoracje najlepszych zawodników.

Reaktywacja PKO Gdynia Półmaratonu

PKO Gdynia Półmaraton powraca do kalendarza imprez biegowych po kilkuletniej przerwie. Przed pandemią impreza znajdowała się w TOP 5 największych polskich półmaratonów, edycję w 2019 roku ukończyło prawie 6,3 tys. zawodników. W 2020 roku była gospodarzem Mistrzostw Świata w Półmaratonie – odbyły się tylko zmagania elity, bieg masowy został odwołany.

Na liście startowej półmaratonu widzimy prawie 4,2 tys. osób. Zapisy online na sobotni bieg zostały zamknięte. Ograniczona liczba miejsc będzie dostępna w biurze zawodów, które będzie czynne w piątek (14:00-20:00) i w sobotę (10:00-19:30).

 – Nie jest łatwo wracać po kilkuletniej przerwie, a tegoroczny PKO Gdynia Półmaraton z miejsca staje się czołową imprezą biegową na Pomorzu i w północnej Polsce. Naszym celem jest przede wszystkim dostarczyć biegaczom niezapomnianych wrażeń, a w dalszej perspektywie – powrót gdyńskiego półmaratonu do krajowej czołówki biegów ulicznych – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy wydarzenia.

red