9. Nocny Bieg Sztafetowy Janusza Kusocińskiego coraz bliżej

W piątek, 21 czerwca na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się dziewiąta edycja Nocnego Biegu Sztafetowego Janusza Kusocińskiego. Wydarzenie upamiętni 92. rocznicę zdobycia przez „Kusego” złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles.

Bieg odbędzie się na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, który nie został wybrany przypadkowo – to właśnie tam Janusz Kusociński zdobywał swoje wykształcenie.

Start i meta biegu znajdować się będą na bieżni lekkoatletycznej stadionu, a sztafety będą rywalizować na dystansie 4 x 2,5 km, co daje łączny dystans 10 km. To symboliczne odniesienie do złotego medalu Janusza Kusocińskiego.

Znacząca będzie również godzina 21:06, o której na trasę wyruszą zawodnicy z pierwszej zmiany. Nawiązywać będzie do daty rozstrzelania przez Niemców w 1942 roku polskiego mistrza w Palmirach. W chwili śmierci miał zaledwie 33 lata.

Zapisy drużyn do 20 czerwca

Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane są do 20 czerwca. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://www.awf.edu.pl/uczelnia/o-nas/nocny-kusy.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji. W strefie rodzinnej na najmłodszych będą czekać dmuchańce oraz animatorzy oferujący ciekawe zabawy, w których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych.

Organizatorami Biegu są Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, AZS Warszawa oraz Urząd Dzielnicy Bielany. Partnerem wydarzenia są AZS AWF Warszawa. Bieg odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Źródło: AZS AWF Warszawa