Ruszyło badanie „Profil polskiego biegacza 2.0”. Biegasz? Weź w nim udział

Już można wypełniać ankietę w ramach czwartej edycji badania „Profil polskiego biegacza 2.0” prowadzonego przez prof. Zygmunta Waśkowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Poprzednie realizowane były przed pandemią, w cyklu dwuletnim. Udział w ankiecie może wziąć każdy biegacz, niezależnie od stażu, wyników, doświadczeń startowych itp.

Celem badania „Profil polskiego biegacza 2.0” jest określenie profilu polskiego biegacza w czasie postpandemicznym.

– Konkretnie, chciałbym uzyskać odpowiedzi m.in. na następujące pytania: jaka jest wiedza biegacza i nastawienie do biegania? W jakim zakresie angażuje się w środowisku biegaczy w kraju? Jakie ma oczekiwania wobec organizatorów imprez biegowych i jak ocenia ich aktualny poziom organizacyjny? Zapraszam do wypełniania ankiety i przekazywania linku dalej do innych biegaczy – mówi dr hab. Zygmunt Waśkowski, prof. UEP, Dyrektor Instytutu Marketingu Kierownik Katedry Strategii Marketingowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Ankieta dostępna jest pod adresem https://forms.gle/9net2NY9v7aTek9V8. Podzielona jest na dwie części: bieganie oraz imprezy biegowe. Jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 5 minut.

Wyniki badań będą prezentowane na początku 2024 roku podczas X Konferencji Biegowej w Poznaniu. Ponadto zostaną opublikowane w postaci artykułów naukowych, a najciekawsze fragmenty trafią do publikacji na portalach biegowych.

Realizowane przez prof. Zygmunta Waśkowskiego badania mają bogatą historię. Pierwsza ich edycja została przeprowadzona prawie dekadę temu, w 2014 roku.

red

fot. w nagłówku Depositphotos.com