Boom na 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Frekwencja szybko rośnie

Do pierwszego wystrzału startera 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego zostało dokładnie 107 dni, a na listach jest już 4,4 tys. zapisanych biegaczy. Dodatkowy tysiąc szykuje się do udziału w Nice To Fit You Warszawskiej Dysze.

46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski wyruszy na ulice stolicy w niedzielę, 29 września o godzinie 9:00. Jak na razie nie znamy dokładnej trasy biegu, ale już wiadomo, że strefa startu i mety, podobnie jak przed rokiem, znajdzie się na ulicy Emilii Plater w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. Jego gmach będzie mieścił biuro zawodów maratonu oraz targi Expo Sport&Fitness, na których nie zabraknie stoisk producentów i dystrybutorów m.in. sprzętu sportowego i odżywek.

Coraz więcej chętnych

Mimo, że organizatorzy nie zaprezentowali jeszcze ani wzorów oficjalnych koszulek, ani projektu medali, to tegoroczny Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski i tak przyciąga uwagę biegaczy. Jak udało nam się dowiedzieć, numery startowe nadano już prawie 4,4 tys. zawodników. To sporo biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku do mety biegu dotarło 5558 maratończyków. Niewykluczone, że w tym roku stolica utrzyma miano największego maratonu w Polsce.

fot. Sportografia.pl

Przypomnijmy, że rekord frekwencji Maraton Warszawskiego padł w 2013 roku i wynosi 8506 uczestników. Wpływ na zahamowanie wzrostu frekwencji imprezy miało z pewnością pojawienie się w kalendarzu wiosennego ORLEN Warsaw Marathonu, który odbywał się w latach 2013-2019.

Do końca czerwca taniej

Biegacze, którzy w tym roku planują start w Warszawie powinni pospieszyć się z zapisami, bowiem tylko do końca czerwca obowiązuje niższe wpisowe wynoszące 250 zł. Od lipca za udział w zawodach trzeba będzie zapłacić 300 zł.

Jak co roku imprezie towarzyszy największa w Polsce biegowa akcja charytatywna #BiegamDobrze. Jej uczestnicy mogą połączyć udział w 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim ze wsparciem jednej z jedenastu organizacji pozarządowych, które są partnerem akcji.

Wybierając tę ścieżkę biegacze zakładają wirtualną zbiórkę, do udziału w której zachęcają swoich znajomych i rodzinę. Gdy na jej koncie do 31 sierpnia pojawi się kwota minimalna (450 zł), uczestnik otrzymuje w prezencie od wspieranej przez siebie fundacji wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy, który wyróżnia maratończyków spod szyldu #BiegamDobrze.

Pierwszy tysiąc zapisanych na Nice To Fit You Warszawską Dychę

Jednocześnie na początku tygodnia Fundacja „Maraton Warszawski” poinformowała, że na rozgrywany równolegle z Maratonem Warszawskim bieg Nice To Fit You Warszawska Dycha zapisało się pierwszych tysiąc osób. To dobrze wróży frekwencji na imprezie, która dla wielu biegaczy może być okazją do tego, aby poczuć atmosferę wyjątkowego wydarzenia. Dotyczy to zarówno debiutantów jak i doświadczonych zawodników. Trasa biegu posiadać będzie atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a więc uznawane będą rekordy życiowe, które na niej padną.

fot. Maciej Krüger

W ubiegłym roku z frekwencją 3653 uczestników Nice To Fit You Warszawska Dycha była szóstym największym biegiem na 10 km w kraju. Nie zdziwimy się wcale, jeśli 29 września do mety tegorocznej edycji zawodów dotrze więcej osób. Do końca czerwca podstawowa opłata startowa na „dychę” wynosi 89 zł.

Zapisy na wszystkie imprezy 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego w ramach ścieżki tradycyjnej i charytatywnej trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com

red

fot. w nagłówku Sportografia.pl