Weekend z Nestle Cup Włocławek 2024. Finał sezonu „Lekkoatletyka dla Każdego!”

Już w ten weekend Nestle Cup Włocławek 2024, czyli finałowe zawody kolejnego sezonu projektu upowszechniani królowej sportu – Lekkoatletyka dla każdego! – Będzie blisko 700 młodych adeptów lekkiej atletyki, wielkie gwiazdy królowej sportu i nieprzebrana moc sportowych emocji – zapewnia koordynator programu i wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

Zawody we Włocławku będą miały wyjątkową oprawę. Dwudniowe święto lekkiej atletyki uświetnia bowiem jubileusz 10-lecia programu Lekkoatletyka dla Każdego. Organizatorzy postanowili w związku z tym zaprosić do uczestnictwa w zawodach nie tylko najmłodszych adeptów projektu, ale też nieco starszych, którzy trenują już w klubach.

Specjalnie dla tych drugich w sobotę rozegrany zostanie Puchar Mistrzów. W ramach tych zmagań przewidziano trzy konkurencje – skok o tyczce, chód sportowy oraz biegi z przeszkodami. Zmagania te śledzić będą gwiazdy polskiej lekkoatletyki w tym mistrzyni tyczki Monika Pyrek, czy wielka znakomitość chodu sportowego, czterokrotny mistrz olimpijski, Robert Korzeniowski.

– Zawsze w sporcie jest tak, że młodzi dążą do naśladowania swoich idoli. Co prawda dzieciaki, które przyjadą teraz na Nestle Cup Włocławek 2024 nie pamiętają marszów Roberta Korzeniowskiego po złoto olimpijskie, ale wiedzą kto to jest. Na naszych zawodach będą mogli zbić piątkę, wziąć autograf, ale też poradzić się mistrza, eksperta. To będzie dla nich z pewnością wielkie przeżycie – zapewnia Sebastian Chmara, koordynator projektu Lekkoatletyka dla każdego.

fot. Tomasz Kasjaniuk

Będzie transmisja

W weekendowych zawodach weźmie udział 670 zawodników z całej Polski. Program upowszechniania lekkiej atletyki od dekady wspiera Nestlé Polska. Wszystkie zmagania młodych sportowców będzie można śledzić nie tylko z trybun włocławskiego stadionu, ale również w Internecie.

– Przygotowujemy transmisję on-line w mającej duże doświadczenie przy tego typu wydarzeniach telewizji internetowej KP-Sport. Chcemy żeby uczestnicy poczuli podczas Nestle Cup taką wyjątkową atmosferę wielkiego sportowego święta. Będzie nieprzebrana moc sportowych emocji, młodzieńcza radość i do tego wszystkiego profesjonalna oprawa, niczym na imprezach rangi mistrzowskiej – zapewnia Chmara.

Ogólnopolski Finał Lekkoatletyka dla Każdego! Nestle Cup Włocławek 2024 odbędzie się 22 i 23 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Sponsorami Nestle oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Współorganizatorami i partnerami zostały miasto Włocławek, LKS Vectra Włocławek oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk