Fundacja „Maraton Warszawski” zrywa współpracę z 4F. Firma przeprasza

Fundacja „Maraton Warszawski” poinformowała o zakończeniu współpracy z 4F, partnerem technicznym tegorocznego 32. Biegu Konstytucji 3 Maja. Jako uzasadnienie decyzji podała dostarczenie przez polską markę koszulek niezgodnie z zamówieniem. Firma 4F wydała oświadczenie, w którym przeprasza biegaczy i deklaruje naprawienie szkody.

Poszło o koszulki

Oficjalne koszulki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja miały być wyprodukowane w Polsce, tymczasem według fundacji pochodzą z Azji.

„W procesie negocjacji modelu współpracy marka 4F wielokrotnie zapewniała nas o tym, iż wszystkie koszulki oferowane odpłatnie uczestnikom biegu są produkowane w Polsce. Miało to uzasadnić ich wyższą cenę. Było też jednym z powodów, dla którego Fundacja „Maraton Warszawski” zdecydowała się odrzucić oferty innych producentów ubiegających się o ten kontrakt. Polskie święto, polski bieg, polskie koszulki” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu „Fundacji Maraton Warszawski”.

Dalej fundacja pisze, że z powodu uzasadnionego podejrzenia co do pochodzenia koszulek niezgodnego z zamówieniem zdecydowała się przeprowadzić szczegółową weryfikację sprawy.

„Wykazała ona, że koszulki dostarczone przez 4F zostały wyprodukowane w Azji i pochodzą od producenta specjalizującego się w masowej produkcji” – podano w stanowisku.

Fundacja poinformowała również, że wszyscy zawodnicy, którzy kupili oficjalne koszulki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, otrzymają pełny zwrot zapłaconej ceny. Zwroty będą dokonywane od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. Zakupione wcześniej koszulki będą mogły zostać u biegaczy.

Koszulki na kolejne dwie imprezy z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej – 33. Bieg Powstania Warszawskiego oraz 34. Bieg Niepodległości dostarczą wieloletni podwykonawcy fundacji. Mają zostać wyprodukowane w polskich szwalniach.

4F reaguje

Firma 4F wydała wczoraj oświadczenie skierowane do uczestników, w którym potwierdziła, że koszulki zostały dostarczone niezgodnie z zamówieniem.

„Na skutek błędu ludzkiego otrzymaliście koszulki, które nie spełniały standardów zamówienia i były niezgodne z oczekiwaniami organizatora. Przepraszamy Was, Fundację „Maraton Warszawski” oraz „Aktywną Warszawę” za wszelkie niedogodności” – napisano.

Jednocześnie polska firma zadeklarowała, że naprawi szkodę bezpłatnie wysyłając biegaczom nowe koszulki 4F. Poza tym poinformowała, że nie obciąży fundacji kosztami koszulek, które zostały dostarczone na majowy bieg.

„W toku rozmów z Fundacją zaproponowaliśmy, że bezpłatnie dostarczymy Wam nowe koszulki 4F. Ze złożonej deklaracji zamierzamy się wywiązać.  Wszystkich, którzy zakupili koszulki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem bieg@otcf.pl, w celu ustalenia szczegółów doręczenia. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2024 roku” – czytamy w oświadczeniu 4F.

red