Znamy datę startu zapisów na 17. PKO Bieg Trzech Kopców

Tegoroczny, 17. PKO Bieg Trzech Kopców odbędzie się 22 września. Zapisy zostaną uruchomione 7 sierpnia o godz. 12:00. Limit uczestników wyniesie 3,5 tys. osób. Impreza będzie miała rangę Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim. 

Bieg Trzech Kopców to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Prawie jedna czwarta biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów wynosi około 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Pokonując trasę biegu można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

17. PKO Bieg Trzech Kopców wraz z 21. Cracovia Maratonem oraz 10. Cracovia Półmaratonem Królewskim wchodzi w skład Królewskiej Triady Biegowej 2024. Każdy, komu w 2024 roku uda się ukończyć wszystkie trzy wyżej wymienione imprezy zostanie uhonorowany specjalną nagrodą.

Źródło: ZIS Kraków