1 Mila – impreza, jakiej jeszcze w Polsce nie było!

 
7 października 2017 r. na warszawskim AWF-ie odbędą się pierwsze w historii mistrzostwa Polski w biegu na 1 Milę dla amatorów. Każdy z 600 zawodników będzie miał szansę tego dnia powalczyć o tytuł Mistrza Polski. Rejestracja wciąż trwa.
 
1 Mila to wydarzenie, dzięki któremu amatorzy będą mogli poczuć się jak prawdziwi zawodowcy. Na stadionie lekkoatletycznym warszawskiego AWF-u w obecności sędziów PZLA, zmierzą się z dystansem 1609,34 metrów i tym samym powalczą o tytuł Mistrza Polski.
Gościem specjalnym biegu będzie jeden z najlepszych obecnie polskich zawodników specjalizujących się w biegach średnich – Marcin Lewandowski.
Wiem, że większość amatorów marzy o przebiegnięciu maratonu już na początku swojej biegowej drogi. Tym samym całkowicie pomijają oni treningi i starty na bieżni. A to właśnie dzięki krótkim i średnim biegom rodzi się prawdziwa moc i szybkość. Dlatego cieszę się, że taka impreza jak Bieg na 1 Milę odbędzie się w Polsce. Zapowiada się naprawdę ciekawe i unikatowe na skale kraju wydarzenie – mówi Lewandowski.
Marcin nie tylko przybije na imprezie „piątkę” swoim fanom, ale również pobiegnie w jednej z rund.
Imprezę będą relacjonować: mistrz Europy z 1998 r. – Paweł Januszewski, dziennikarze sportowi – Tomasz Smokowski oraz Marcin Rosłoń.
Co jeszcze charakteryzuje imprezę?
Profesjonalna oprawa
W biegu 1 Mila każdy uczestnik jest traktowany jak biegowa elita. Dlatego oprócz liczb, na numerze startowym znajdą się także nazwiska uczestników. Zawody zarejestrują kamery, a na telebimach będzie można obejrzeć zapis ze swojego finiszowego sprintu. Dodatkowo wyniki wyświetlą się w taki sam sposób, jak na światowych mityngach lekkoatletycznych. Na zwycięzców w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych czekają pamiątkowe puchary. A dwa dni po biegu, 9 października w Przeglądzie Sportowym znajdziecie wkładkę z relacją z imprezy oraz… wynikami z biegu!
Wyniki będą się wyświetlać jak na największych mityngach lekkoatletycznych
Szansa na rekord Polski
Impreza będzie także okazją do zmierzenia się z 41-letnim rekordem Polski, który wynosi 3:55,40. 9 sierpnia 1976 r. ustanowił go w Sztokholmie Bronisław Malinowski.
O wiele młodszy jest kobiecy rekord Polski w biegu na 1 milę: wynosi 4.19,58 i należy do Angeliki Cichockiej. Zachęcamy zatem panie, by spróbowały przynajmniej zbliżyć się do tego fenomenalnego wyniku. Emocje gwarantowane!
 
Oddzielne klasyfikacje dla zawodników licencjonowanych
Organizatorzy zadbali o to, aby każdy miał równe szanse, dlatego w ramach zawodów profesjonalni zawodnicy posiadający licencję PZLA, wystartują w oddzielnych seriach i będą osobno klasyfikowani.
 
Wiele gwiazd lekkoatletyki i sportu
 
7 października na 1 milę pobiegnie wiele gwiazd lekkoatletycznych bieżni. Swój udział zapowiedzieli już m.in: Sofia Ennaoui, Monika Pyrek, Marcin Lewandowski, Marek Plawgo, Bogusław Mamiński. Swój udział zapowiedzieli także Krzysztof Kosedowski oraz Sebastian… Mila!
Strefa kibiców
Sport, to nie tylko zawodnicy, ale również kibice, którzy zagrzeją Cię do walki. Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na 1 Milę mają charakter otwarty, zatem zabierz ze sobą rodzinę i przyjaciół.
Zarejestruj się!
Zachęcamy Was do wejścia na stronę www.1mila.pl gdzie znajdziecie formularz rejestracyjny. Wszelkie bieżące informacje o biegu znajdziecie również na facebookowym profilu imprezy https://www.facebook.com/Sportfollio/.

Cena pakietu startowego wynosi 25 zł.

Organizatorami imprezy jest Sportfolio- właściciel portalu Liga Biegowa oraz Fundacja Moniki Pyrek. Więcej informacji znajdziesz na stronie 1mila.pl