Fizmed zmienia nazwę i zatrudnia nowych specjalistów

Gabinet Fizmed prowadzony przez Mateusza Chajęckiego zmienia się w Klinikę Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć. Nowa nazwa nawiązuje do masażu sportowego, w którym specjalizuje się założyciel kliniki. We wrześniu do zespołu dołączył trener personalny Maciej Sukiennik oraz ortopeda chirurg Tomasz Jakutowicz. Poza tym klinika przeniosła się do nowej siedziby i teraz mieści się na ulicy Okopowej 23 w Warszawie.

Dr Łokieć to nowa nazwa Kliniki Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej założonej w 2013 roku przez fizjoterapeutę Mateusza Chajęckiego. Wcześniej gabinet funkcjonował pod nazwą Fizmed. Skąd pomysł na nową nazwę? Łokieć to często wykorzystywane skuteczne narzędzie w terapii różnych urazów ortopedycznych.

Łokieć przyjacielem biegaczy

Bardzo sprawnie posługuje się nim Mateusz Chajęcki, szef kliniki a także inni doświadczeni fizjoterapeuci i masażyści. Działają według sprawdzonej metodologii, która zakłada w pierwszej kolejności poznanie potrzeb pacjentów, a następnie wybór metody oraz narzędzi terapii.

Jesteśmy przyjaciółmi biegaczy i triathlonistów, od lat opiekujemy się nimi m.in. w organizowanych przez nas specjalnych strefach masażu na największych imprezach biegowych w Polsce. Opiekujemy się wieloma czołowymi zawodnikami takimi jak np. ultramaratończyk, zwycięzca słynnego Spartathlonu Andrzej Radzikowski czy Marcin Świerc, wielokrotny Mistrz Polski w biegach górskich, który niedawno jako pierwszy Polak stanął na podium biegu UTMB. Zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy, aby jeszcze bardziej podkreślić zakres naszej specjalizacji. Co ciekawe nazwa dr Łokieć wypłynęła od samych pacjentów, którzy często tak właśnie się do mnie zwracali – tłumaczy Mateusz Chajęcki, właściciel Kliniki Dr Łokieć.

Już od wkrótce pacjentów zaczną przyjmować nowi specjaliści: trener personalny Maciej Sukiennik oraz ortopeda chirurg Tomasz Jakutowicz.

Cieszę się ze wzmocnienia zespołu kliniki. Jestem przekonany, że Maciej i Tomasz szybko zyskają sympatię pacjentów oraz ich zaufanie, ponieważ obaj są doświadczonymi praktykami z wieloma sukcesami na koncie. Współpraca z nimi znacząca wzmacnia kompetencje kliniki w zakresie profilaktyki i skutecznego leczenia wielu urazów, z którymi borykają się biegacze. – dodaje Mateusz Chajęcki.

Nowe twarze

Dr Tomasz Jakutowicz jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w dziedzinie Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu. Aktualnie pracuje jako Asystent w Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. A. Grucy w Otwocku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w szpitalach: CSK MSW w Warszawie, SPSK im. Prof. A. Grucy w Otwocku. Ponadto pracował w szpitalach za granicą: w Irlandii (James Connolly Memorial Hospital Dublin), Meksyku (IMSS Clinica 220, Toluca) , Turcji (Akdeniz University Antalya) oraz Anglii (Poole Hospital NHS Foundation Trust).

Maciej Sukiennik natomiast to czołowy polski biegacz przeszkodowy, z powodzeniem startuje też zagranicą. Jest certyfikowanym trenerem OCR oraz treningu funkcjonalnego. W klinice Dr Łokieć poprowadzi zajęcia ogólnorozwojowe, core, rolowanie oraz mobility. Maciej Sukiennik od lat jest związany ze sportem. Biegał, grał w piłkę nożną i koszykówkę, wspinał się, jeździł na rowerze, rolkach, ale dopiero biegi przeszkodowe pokochał całym sercem – ta miłość trwa ponad dwa lata.

Praca nad mocnym Core, jest w stanie znacznie poprawić wyniki biegowe. Mięśnie głębokie to fundament naszego ciała, do którego przymocowane są inne mięśnie, wpływają na prawidłową postawę kręgosłupa, a odpowiednio wytrenowane i wzmocnione wspomagają prawidłową postawę, technikę oraz oddychanie podczas biegu. Praca nad mięśniami głębokimi tułowia ma przełożenie nie tylko na wyniki sportowe – wpływa pozytywnie przede wszystkim na komfort życia. Warto poświęcić 2 x 30 min tygodniowo. Kiedy zacząć? Najlepiej od razu. Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać, nie masz motywacji albo po prostu lubisz ćwiczyć w grupie, to zapraszam na moje zajęcia dedykowane mięśniom głębokim core – powiedział Maciej Sukiennik.

Klinika Fizjoterapii i Rehabilitacji Sportowej Dr Łokieć mieści się przy ulicy Okopowej 23 w Warszawie.

red