Trwają zapisy na bezpłatny Mini Silesia Marathon

PKO Silesia Marathon, który odbędzie się w dniach 6-7 października prowadzi zapisy na Mini Silesia Marathon o Puchar Radia RMF. Bieg na dystansie około 4,5  km wystartuje w sobotę, 6 października sprzed bram Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Metą po raz pierwszy będzie bieżnia lekkoatletyczna legendarnego już Kotła Czarownic. Organizatorzy przygotowali pulę 2 tysięcy bezpłatnych pakietów startowych. 

Jak podkreślają organizatorzy PKO Silesia Marathon, największej imprezy biegowej na Śląsku mini maraton pozwala biegaczom poczuć klimat masowej imprezy, rozpocząć przygodę z bieganiem albo potraktować go jako przebieżkę przed niedzielnym wyzwaniem maratońskim.

Cała trasa poprowadzona została na terenie Parku Śląskiego, a uczestnicy przebiegną obok między innymi takich atrakcji jak Śląskie Wesołe Miasteczko czy Ogród Zoologiczny. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz bieg będzie bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym żółtą koszulkę RMF FM.

– Limit zapisów drogą elektroniczną wynosi 1,5 tysiąca miejsc – prosimy o przemyślane zapisy tak, by nie blokować miejsc dla tych, którzy naprawdę chcą wystartować. – apelują organizatorzy biegu.

Dodatkowe 500 numerów startowych zostanie przedzielone w dniach 5-6 października w biurze zawodów, znajdującym się na terenie Stadionu Śląskiego.

Zapisy prowadzone są na stronie https://silesiamarathon.pl/rejestracja

mat pras.