Podejmij próbę i sprawdź się w jesiennym teście Coopera na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski zaprasza na jesienny test Coopera, który odbędzie się już 23 października. To doskonała okazja by zweryfikować swoją wytrzymałość i kondycję po wakacjach. Każdy może poddać się próbie wytrzymałościowej i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jesienny test Coopera odbędzie się w najbliższy wtorek, 23 października, na bieżni lekkoatletycznej boiska treningowego Stadionu Śląskiego. Impreza rusza o godzinie 17.00 i składać się będzie z 8 serii, a w każdej z nich może biec nie więcej niż 20 osób. Serie będą startowały co około 20 minut.

Co to jest test Coopera?

Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa, opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie test jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców. Po upływie wskazanego czasu dokonuje się pomiaru przebytego dystansu przez zawodnika. Na tej podstawie określany jest poziom wytrzymałości i kondycji uczestnika. Test powtarza się jesienią i wiosną, by porównać uzyskane wyniki. Dokładna ocena wytrzymałości, w zależności od wieku uczestnika, odczytywana jest ze specjalnych tabel.

Test-Coopera-8-12

Test-Coopera-13-20

Test-Coopera-20-50

Udział w teście Coopera jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo na adres mailowy: testcoopera@stadionslaski.pl.

Organizatorem imprezy jest spółka Stadion Śląski. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

mat.pras