Takiego biegu w Warszawie jeszcze nie było

28 listopada wystartuje bieg uliczny, jakiego w Warszawie jeszcze nie było – „5 mil Warszawy”. Nie tylko dystans czyni go wyjątkowym, lecz także 70. rocznica przyłączenia Włoch do Warszawy. Imprezę uświetnią Otwarte Mistrzostwa Warszawy na 5 mil, czyli na dystansie 8,0467 kilometra.

Park Koziorożca czeka na biegaczy

Piątek i dyszek w biegowym kalendarzu jest bez liku, dlatego udział w biegu na 5 mil dla niejednego zawodnika będzie ciekawym wyzwaniem. Skąd pomysł na taki dystans? Dokładnie taka odległość dzieli Urząd Dzielnicy Włochy, gdzie zlokalizowany będzie start biegu, z Parkiem Koziorożca, w którym będą finiszować uczestnicy zawodów pod nazwą 5 Mil Warszawy. Ten park to popularne wśród mieszkańców miejsce do wypoczynku i aktywnego spędzenia czasu w ciszy, z dala od miejskiego gwaru, na przykład w pobliżu Stawu Koziorożca.

– Możliwość zmierzenia się z dystansem 5 mil pozwoli poszerzyć biegowe portfolio wielu biegaczom. Dlatego oprócz sportowej rywalizacji i świetnej zabawy gwarantujemy grad „życiówek”! – zachęcają organizatorzy z Fundacji Maraton Warszawski i Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy.

Dla kogo Mistrzostwo Warszawy? Która dzielnica najszybsza?

Zwycięzca i zwyciężczyni Biegu Dzielnicy Włochy otrzymają tytuł Mistrza Warszawy na 5 mil, o który mogą rywalizować wszyscy uczestnicy, bez względu na miejsce zamieszkania. Limit uczestników wydarzenia to 1000 osób, zaś opłata startowa wynosi 60 złotych. W jej ramach uczestnicy otrzymają: numer startowy, pamiątkową bawełnianą koszulkę, pomiar czasu, napoje oraz medal, a także masę dobrej pozytywnej energii na kolejne jesienne dni. Zapisy prowadzone są na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/ a szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na stronie https://5milwarszawy.pl.

5 Mil Warszawy będzie także areną niecodziennej rywalizacji pomiędzy dzielnicami. Biegacze ze stolicy podczas rejestracji mogą zadeklarować jaką dzielnicę będą reprezentować. Najszybsza dzielnica Warszawy zostanie wyłoniona na podstawie sumy czasów reprezentujących ją najszybszych pięciu biegaczek i pięciu biegaczy.

Mieszkańcy Warszawy będą mogli także porównać się na tle wyników biegaczy ze swojej okolicy, z którymi na co dzień przecinają biegowe ścieżki. Służyć temu mają indywidualne klasyfikacje dla każdej z 18 stołecznych dzielnic.

Źródło: Fundacja Maraton Warszawski

fot w nagłówku: Qkiel, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons