Gdynia Półmaraton: Debiutanci będą trenować z Małgorzatą Sobańską

Były już skipy z Rafałem Wójcikiem, było dużo techniki z Marcinem Chabowskim, teraz czas na ćwiczenia zaproponowane przez Małgorzatę Sobańską! W niedzielę 20 stycznia odbędzie się w Gdyni kolejny otwarty trening w ramach akcji Debiutanci na start!

Każdy trening to okazja, by uczyć się od najlepszych polskich biegaczy. Zapraszamy do Gdyni, na wspólne bieganie z jedną z najwybitniejszych biegaczek długodystansowych w historii polskiej lekkoatletyki.

„Zakończmy biegać, zacznijmy trenować” – tym hasłem chciałabym zaprosić do współpracy biegaczy chcących zadebiutować w Gdynia Półmaratonie – mówi Małgorzata Sobańska, aktualna rekordzistka Polski na dystansie maratonu. – Plan treningowy, który chcę Wam zaproponować jest oparty na moim planie, który stosowałam jako zawodniczka i który jest bardzo skuteczny również w treningu amatorskim. Oczywiście, wszystkie środki treningowe dostosowane są do możliwości fizycznych i czasowych biegacza amatora – zapewnia mistrzyni. Na trening zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności osoby, które przed sobą mają swój debiut na dystansie półmaratonu.

Małgorzata Sobańska

Akcja Debiutanci na start! to kompleksowe przygotowanie nie tylko do debiutu w Gdynia Półmaratonie, ale także okazja do spotkania z najlepszymi polskimi lekkoatletami, których dzięki otwartym, bezpłatnym treningom w Gdyni zawodnicy mają na wyciągnięcie ręki. Warto skorzystać z ich wiedzy i bezcennych porad – mówi rzeczniczka imprezy, Ewa Paciorek, która również debiutowała w Gdyni.

Przypomnijmy, że akcja ta obejmuje nie tylko otwarte treningi, ale także wsparcie trenerskie na każdym etapie przygotowań. Jeszcze można dołączyć do jednego z czterech debiutanckich teamów prowadzonych przez: Marcina Chabowskiego, Rafała Wójcika, Anielę Nikiel-Głogosz i Małgorzatę Sobańską. Uczestnicy mogą liczyć także na komunikację z trenerami (w zamkniętych grupach w serwisie społecznościowym), zaś na samych zawodach na wyróżniające się numery startowe dla każdego teamu oraz wsparcie trenera przez cały półmaratoński weekend: od spotkania dzień przed startem, przez wspólną rozgrzewkę, doping na trasie, aż po uścisk dłoni i gratulacje na mecie.

Małgorzata Sobańska to rekordzistka Polski w maratonie (2:26:08 w Chicago w 2001). Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (11 miejsce) i Atenach (17 miejsce). Dwukrotna mistrzyni kraju w półmaratonie (1999 i 2004), zwyciężczyni maratonu w Londynie (1995) i w Warszawie (2008). Czwarta zawodniczka Mistrzostw Świata w maratonie w Göteborg (1995). Prywatnie jest mamą trójki dzieci i opiekunką dwóch psów. Od roku 2009 zajmuje się treningiem amatorów biegania oraz organizacją i prowadzeniem obozów sportowych.

Trening w niedzielę 20 stycznia jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Początek o 10:00 przy Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Więcej informacji o imprezie i akcji Debiutanci na start! na www.gdyniapolmaraton.pl.

 

mat.pras