Bieżnię AWF w Warszawie znów rozpalą amatorzy. Już można zapisywać się na 1 Milę

Ruszyły zapisy na trzecią edycję 1MILI, imprezy biegowej, która odbędzie się 9 czerwca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z dystansem 1609,34 m zmagać się będą zarówno amatorzy, jak profesjonalni biegacze. – Wiek czy staż biegowy nie grają roli – stadion jest dla wszystkich. Odkryj z nami magię biegania po bieżni! – zachęcają organizatorzy. 

W ramach zawodów rozegrane zostaną III Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę. O mistrzowskie tytuły powalczą również dziennikarze i blogerzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze – w nowej odsłonie Kinder+Sport Biegów Dzieci.

– Wraca moda na lekkoatletykę – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Dzięki naszym biegowym bohaterom narodowym, takim jak Marcin Lewandowski czy Ewa Swoboda, biegacze amatorzy na nowo odkryli stadionowe emocje i sami chcą ich doświadczyć. Widzimy też, że uciekają od masowych biegów ulicznych, szukają swoich niszy i coraz częściej chcą biegać na bieżni. Zatem zapraszamy na 1MILĘ! W tym roku zwiększyliśmy limit uczestników na każdym dystansie. Mamy też zupełnie nową propozycję dla naszych uczestników – sztafety 4x400m, idealne dla ekipy znajomych. To niesamowicie emocjonująca konkurencja, która pozwala odkryć bieganie jako sport drużynowy! – dodaje.

To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może poczuć się jak zawodowy biegacz! Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, ambasador 1MILI. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego – podkreśla.

Wpisowe za udział w 1MILI wynosi 39 złotych, a organizatorzy określili limit uczestników na 600 osób. W zmaganiach sztafet 4x400m będzie mogło wziąć udział maksymalnie 96 drużyn. Obowiązuje opłata startowa w wysokości 80 złotych.

A dla dzieci…

Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Od tego sezonu Biegi Dzieci stają się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport. Kinder+Sport Biegi Dzieci, rozgrywane na dystansach 100m, 400m i 800m, będą całkowicie darmowe.

Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną.

To jednak nie koniec niespodzianek dla dzieci. Już 6 kwietnia ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport otwarte dla wszystkich dzieci, które chcą pobiec w 1MILI w czerwcu. Treningi również będą bezpłatne i będą odbywać się w soboty o godz. 11:00 na stadionie warszawskiej Agrykoli.

Zapisy na biegi w ramach 1MILI prowadzone są na stronie www.1mila.pl. Potrwają do 31 maja lub do wyczerpania limitów.

red na podstawie mat pras.