Grzegorz Sudoł zaprasza na treningi. Można przygotować się do Biegu Pamiętaj z Nami

Jutro, 9 marca o godzinie 10:00 w Krakowie odbędzie się trening przygotowujący amatorów do startu w 7. edycji biegu Pamiętaj z Nami. Zajęcia poprowadzi Grzegorz Sudoł, trzykrotny olimpijczyk, m.in. brązowy medalista Mistrzostw Świata w Berlinie z 2009 roku w chodzie na 50 km i srebrny medalista Mistrzostw Europy w Barcelonie z 2010 roku. Miejscem zbiórki uczestników jest Fabryka Emalia Oskara Schindlera przy ulicy Lipowej 4. 

Jak informują organizatorzy treningu, ćwiczenia będą ukierunkowane na start na dystansie 5km w Biegu Pamiętaj z Nami. Zajęcia potrwają około 60 – 80 minut. Trening jest bezpłatny, ale będzie możliwość wrzucenia datku do puszki kwestarskiej Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz ofiar wojny w Jemenie.

Sobotni trening rozpoczyna cykl zajęć. Kolejne spotkania zaplanowane są na 16 marca i 6 kwietnia. Start zawsze o godzinie 10:00.

Podczas tych kilku spotkań, spróbujemy popracować nad kontrolą tempa biegu, określaniem zmęczenia i pracą nad tolerancją na zakwaszenie – czytamy w komunikacie, który dotarł do naszej redakcji.

Pamiętaj z Nami po raz siódmy

Bieg Pamiętaj z Nami odbędzie się po raz siódmy. Datę imprezy wyznaczono na sobotę 13 kwietnia, biegacze zmierzą się z trasą o długości 5 kilometrów, która nie posiada atestu PZLA. Start nastąpi w samo południe z ulicy Lipowej, sprzed Fabryki Emalia Oskara Schindlera.

Zapisy na bieg trwają na tej stronie, pakiet startowy aktualnie kosztuje 35 złotych. W jego skład wchodzi koszulka techniczna, pamiątkowy medal, plecak oraz bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Krakowa (Fabryka Schindlera/Apteka pod Orłem/Ulica Pomorska) – ważny do 30 kwietnia 2019 roku.

Celem inicjatywy Pamiętaj z Nami jest popularyzowanie wiedzy o o historii krakowian i Krakowa lat wojny i okupacji, a także szerzenie informacji o zbawiennym wpływie sportu na rozwój fizyczny, emocjonalny, intelektualny oraz społeczny.

Bieg jest jednym z kilkunastu punktów programu dwudniowego wydarzenia, na które składają się wykłady, warsztaty, spacery edukacyjne oraz widowisko artystyczne.

red