Krystian Ogły spotka się z biegaczami w Oleśnicy

Klub sportowy Biegiem Po Marzenia Team zaprasza wszystkich zainteresowanych i poszukujących biegowej inspiracji na spotkanie z Krystianem Ogły przed jego startem w najtrudniejszym ultramaratonie świata – Badwater 135. 

Spotkanie z Krystianem Ogły 19 maja w Oleśnicy to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z nim jeszcze przed startem w tym najtrudniejszym biegu świata! Jak zawodnik przygotowuje się mentalnie do tego wyzwania, skąd czerpie motywację i jak wyglądają jego treningi oraz plan dnia.

 – Osiągnięty czas i miejsce nie mają dla mnie dużego znaczenia. O wiele ważniejsza jest postawa. Na mecie lubię czuć, że walczyłem – nigdy z innymi, zawsze z samym sobą – mówi Krystian Ogły. Czy jego dotychczasowe motto będzie towarzyszyło mu także i tym razem?

Jego start w najtrudniejszym ultramaratonie świata Badwater 135 wspiera całe środowisko biegaczy w Polsce. Nie tylko życząc powodzenia i sukcesu, ale także finansowo. Świadczy o tym popularność zbiórki na portalu zrzutka.pl, której kwota przekroczyła zamierzony limit. Pozyskane środki pokryją część funduszy potrzebnych do organizacji startu Krystiana w amerykańskim biegu, który czeka go już w lipcu.

Nazwa Badwater pochodzi od jeziora położonego przy jego początku, w tak zwanej Dolinie Śmierci, a 135 określa dystans w milach – to dokładnie 217 km. Asfaltowa trasa, upał, ogromna różnica poziomów między startem a metą oraz prawdziwy dystans ultra – to wyzwanie dla 100 najlepszych biegaczy świata.

Specjalna komisja wybiera spośród nadesłanych zgłoszeń ze wszystkich krajów 90 osób, które wystartują w biegu. Kwalifikacja odbywa się na podstawie dotychczasowych osiągnięć, weryfikowane są biegowe CV kandydatów. Dodatkowe 10 miejsc przeznaczone jest dla szczęśliwców, którzy wygrali np. wskazane przez organizatora biegi. Tak więc startujący w Badwater to prawdziwa elita wśród biegaczy.

Krystian Ogły ma na swoim koncie między innymi:

  • 12 biegów tworzących „Ultra Trail World Tour”
  • Western States w Kaliforni w mniej niż 24h
  • 12 miejsce Open w Maratonie Piasków na Saharze
  • Jako pierwszy Polak ukończył „Diagonale Des Fous”
  • Jako pierwszy Polak ukończył „Tarawera Ultramarathon”
  • Trzy razy UTMB – w 2018 roku zajmując 27 miejsce
  • 18 miejsce na świecie w rankingu UTWT

Spotkanie z Krystianem Ogły odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 15:00 w Sali Konferencyjnej BiFK, przy ul. Reja 10 w Oleśnicy.

 

mat.pras