1MILA po raz pierwszy poza stolicą. Trwają zapisy na zawody w Poznaniu

Trwają zapisy na pierwszą poznańską edycję 1MILI. Zawody zostaną rozegrane 29 września na stadionie POSiR Golęcin. – Każdy z nas będzie mógł poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Odkryj z nami magię biegania po bieżni – zachęcają organizatorzy. 

Poznańska edycja zawodów 1MILA odbędzie się w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania. Mimo, że na bieżni rywalizować będą tylko amatorzy, to oprawa imprezy ma być bardzo profesjonalna.

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowiec. Koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz! A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć – mówi  Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, rekordzista Polski na dystansie 1 mili. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego – zauważa ambasador 1MILI.

Przez ostatnie dwa lata biegi pod szyldem 1MILA odbywały się tylko w Warszawie.

– Wreszcie spełniamy marzenie o Poznaniu! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Widzimy wyraźnie, że wraca moda na lekkoatletykę, a my chcemy tą lekką „odczarować”. Pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich, nie tylko dla prosów. Z dystansem 1 mili (1609m) może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacze. Z biegania trzeba mieć radochę! A w tym roku będzie jej na naszym biegu jeszcze więcej, bo wystartowaliśmy z dodatkową konkurencją – sztafet 4x400m.To świetna okazja, żeby pościgać się w gronie biegowych znajomych. A emocje na sztafetach są zawsze co najmniej 4x większe – zaznacza Smokowski.

Wyjątkowe będą także atrakcje dla najmłodszych. Kinder+Sport Biegi Dzieci, które stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport, rozgrywane będą na dystansach 100m, 400m i 800m.

Biegi będą bezpłatne. Rywalizować mogą w nich dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Dodatkowo obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną.

W rozgrywanej 9 czerwca, warszawskiej edycji 1MILI, wzięło udział wielu dziennikarzy, artystów  i sportowców, m.in. Taco Hemingway, Quebonafide, Joanna Jędrzejczyk, Michał Pol, Maciek Kurzajewski i wielu innych.

Zapisy na biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl/poznan. Trwają do 20 września lub do wyczerpania limitów. Pakiet startowy kosztuje 39 złotych.

red

fot. Sportografia.pl