Trwają „Wakacje z ASICS”. Dzisiaj kolejny trening w Parku Szczęśliwickim

Ponad 50 osób wzięło udział w pierwszym treningu z cyklu “Wakacje z ASICS – Ochota na Ruch”, który odbył się we wtorek w Parku Szczęśliwickim w Warszawie. Zajęcia poprowadzili goście specjalni, ambasadorzy japońskiej marki Yared Shegumo i Aleksandra Lisowska. Kolejny trening już dzisiaj, od 18:30. Wstęp wolny, dołączyć mogą również osoby, które nie uczestniczyły we wtorkowych zajęciach. Czekają na nich koszulki techniczne ASICS i bidony na wodę. 

Miejscem spotkań jest Park Szczęśliwicki, a konkretnie teren u podnóża Górki Szczęśliwickiej. Treningi będą się odbywać przez całe wakacje, w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30.

Na pierwszych zajęciach, które odbyły się we wtorek zjawiło się ponad 50 osób. Nie wystraszył ich upał panujący tego dnia w Warszawie. Po krótkim powitaniu uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy.

Shegumo dał popalić, Lisowska luźniej

Opiekunem pierwszej z nich został Yared Shegumo, wicemistrz Europy w maratonie, zwycięzca Maratonu Warszawskiego i złoty medalista Mistrzostw Polski w maratonie. Zaordynował uczestnikom serię ćwiczeń sprawnościowych i siłowych, które wycisnęły z nich sporą dawkę potu.

– Cieszę się, że mogłem podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami wakacyjnego treningu w Parku Szczęśliwickim – powiedział Yared Shegumo. – Było mocno i intensywnie, ale wszyscy dali radę! Czasami trzeba potrenować mocniej – dodał ambasador ASICS.

Trochę mniej intensywne były zajęcia, które poprowadziła Aleksandra Lisowska, maratonka z rekordem życiowym 2:33:12.

Jestem pozytywnie zaskoczona, że że aż tyle osób przyszło, jak na pierwszy raz i że każdy był tak mocno zaangażowany – powiedziała. – Bardzo rzadko prowadzę takie zajęcia, jedynie w sytuacjach, gdy zostanę o to poproszona. Przekonałam się jednak, że to nie lada wyzwanie, gdyż na takim treningu ma się do czynienia z bardzo różnorodną grupą ludzi – mówiła po treningu.

Ambasadorka ASICS postawiła na ćwiczenia ogólnorozwojowe, które miały za zadanie pobudzić do pracy wszystkie mięśnie ciała, zwiększając zakres ruchomości w stawach i poprawić ogólną sprawność, a także udoskonalić lub poprawić takie cechy motoryczne takie jak siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność, czy też równowaga.

–  Pokazywałam formy ćwiczeń, które kształtują nasz cały organizm, oraz pozwalają na jak najlepsze rozwijanie naszego ciała. Starałam się dostosować intensywność zadań do poziomu grupy – wyjaśnia Aleksandra Lisowska.

Dołączyć można w każdej chwili

W ramach wakacyjnego projektu ASICS odbędzie się łącznie 20 darmowych treningów biegowo-funkcjonalnych, holistycznie kształtujących ogólny rozwój, motorykę i wytrzymałość.

Uczestnicy zajęć oprócz wspólnego biegania, będą mieli okazję poznać szereg ćwiczeń poprawiających sprawność zarówno pod kątem realizacji treningu stricte biegowego, jak również innych dyscyplin sportu oraz życia codziennego. Dołączyć można w każdej chwili. Najbliższa okazja, już dzisiaj o 18:30 w Parku Szczęśliwickim.

– Dla osób, które nie brały udziału we wtorkowym treningu mamy jeszcze do rozdania koszulki techniczne i bidony – informują organizatorzy.

Jednocześnie zapowiadają, że w dzisiejszym treningu weźmie udział Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski w siatkówce, posiadająca w swoim dorobku liczne sukcesy klubowe i wyróżnienia indywidualne.

Na trening obowiązują zapisy, które prowadzone są na tej stronie.

Dla kogo są te treningi?

Program treningowy skierowany jest m.in. do osób, które chcą zmienić coś w swoim życiu i rozpocząć przygodę ze sportem. Ale nie tylko. Jak zaznaczają organizatorzy udział w treningach może być dobrą okazją do znalezienia grupy znajomych, z którą można dzielić swoją pasję i wspólnie spędzać czas.

Korzyści treningowe powinny pojawić się zarówno dla osób ambitnie podchodzących do treningu biegowego, chcących poprawić swoje wyniki i zbudować formę na jesienne starty w zawodach, jak i tych, którzy uprawiają nne dyscypliny sportu, chcących poprawić swoją ogólną sprawność, wytrzymałość oraz motorykę.

Kto prowadzi treningi?

Za program treningowy odpowiada Mikołaj Raczyński, a pomagać mu będzie Paweł Machowski. Mikołaj z powodzeniem trenuje biegaczy na różnym poziomie oraz w różnych kategoriach wiekowych. Sam z wyczynowym sportem związany jest od blisko 14 lat. Zaczynał jako koszykarz, ale od 2012 roku biega i może pochwalić się m.in. Drużynowym Mistrzostwem Polski w biegu 10 000 m czy zwycięstwami w licznych biegach ulicznych.

Paweł Machowski to ekspert biegowy firmy ASICS, który oprócz biegania, miał okazję wcześniej rywalizować również w trójskoku na poziomie Akademickich Mistrzostw Polski.

red