Za tydzień ruszają „Wakacje z ASICS” w Parku Szczęśliwickim

25 czerwca o godzinie 18:30 w Parku Szczęśliwickim w Warszawie odbędzie się pierwszy bezpłatny trening ogólnorozwojowy z cyklu „Wakacje z ASICS – Ochota na Ruch”. Organizatorzy zachęcają do udziału w zajęciach zarówno początkujących jak i zaawansowanych biegaczy. 

W ramach wakacyjnego projektu ASICS odbędzie się 20 darmowych treningów biegowo-funkcjonalnych, holistycznie kształtujących ogólny rozwój, motorykę i wytrzymałość. Uczestnicy zajęć oprócz wspólnego biegania, będą mieli okazję poznać szereg ćwiczeń poprawiających sprawność zarówno pod kątem realizacji treningu stricte biegowego, jak również innych dyscyplin sportu oraz życia codziennego.

Miejscem spotkań będzie Park Szczęśliwicki, treningi będą się odbywać przez całe wakacje, w każdy wtorek i czwartek o godzinie 18:30.

– W te wakacje ASICS ponownie rzuca sportowe wyzwanie mieszkańcom Warszawy! Co chcemy zrobić? Poruszyć wszystkich mieszkańców stolicy (i nie tylko)! W myśl naszego motto – I MOVE ME – razem z Dzielnicą Ochota zamierzamy wykorzystać najpiękniejszy okres roku, aby poprzez wspólny ruch budować aktywną społeczność oraz w praktyce pokazać czym dla ASICS jest sentencja „W Zdrowym Ciele, Zdrowy Duch” – czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

Dla kogo są te treningi?

Program treningowy skierowany jest m.in. do osób, które chcą zmienić coś w swoim życiu i rozpocząć przygodę ze sportem. Ale nie tylko. Jak zaznaczają organizatorzy udział w treningach może być dobrą okazją do znalezienia grupy znajomych, z którą można dzielić swoją pasję i wspólnie spędzać czas.

Korzyści treningowe powinny pojawić się zarówno dla osób ambitnie podchodzących do treningu biegowego, chcących poprawić swoje wyniki i zbudować formę na jesienne starty w zawodach, jak i tych, którzy uprawiają nne dyscypliny sportu, chcących poprawić swoją ogólną sprawność, wytrzymałość oraz motorykę.

– W naszej aktywnej społeczności mile widziany jest absolutnie każdy, komu bliskie są promowane przez nas wartości – czerpanie radości z bycia razem i wspólnego ruchu – podkreślają organizatorzy.

ASICS zapowiada, że na uczestników czekać będzie szereg atrakcji m.in. spotkania z wybitnymi sportowcami, ambasadorami marki, testy produktowe, specjalne nagrody i upominki.

Dodatkowo, 100 pierwszych osób otrzyma dedykowaną koszulkę oraz ekologiczny bidon, który będzie mógł napełnić wodą podczas każdego treningu.

Kto będzie prowadził treningi?

Za program treningowy odpowiada Mikołaj Raczyński, a pomagać mu będzie Paweł Machowski. Mikołaj z powodzeniem trenuje biegaczy na różnym poziomie oraz w różnych kategoriach wiekowych. Sam z wyczynowym sportem związany jest od blisko 14 lat. Zaczynał jako koszykarz, ale od 2012 roku biega i może pochwalić się m.in. Drużynowym Mistrzostwem Polski w biegu 10 000 m czy zwycięstwami w licznych biegach ulicznych.

Paweł Machowski to ekspert biegowy firmy ASICS, który oprócz biegania, miał okazję wcześniej rywalizować również w trójskoku na poziomie Akademickich Mistrzostw Polski.

Źródło: ASICS