Bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci po raz pierwszy w Poznaniu

W ostatnią niedzielę września na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów – 1MILA, czyli I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w Biegu na Milę. W jej ramach rozegrane zostaną także bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci. Młodzi zawodnicy w wieku od 3 do 15 lat będą biegali na dystansach 100m, 400m i 800m. To pierwsza edycja 1MILI w Poznaniu, a także pierwszy sezon, w którym Biegi Dzieci stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport.

Trwają zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci rozgrywane w ramach 1MILI. To jedyna taka impreza biegowa, na której każdy – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania – może poczuć się jak zawodowy lekkoatleta i odkryć magię biegania po bieżni.

– Ogromnie się cieszymy ze wsparcia, jakie daje nam Kinder+Sport! Kinder+Sport Biegi Dzieci zyskał wymiar o jakim zawsze marzyliśmy. Dzięki bezpłatnym pakietom startowym, dajemy możliwość uczestnictwa naprawdę każdemu dziecku, organizujemy im dzień pełen fantastycznych, sportowych wrażeń i pokazujemy, jak wielką radość niesie za sobą aktywność fizyczna – mówi Ada Smokowska, organizatorka 1MILI, w tym Kinder+Sport Biegów Dzieci. – Każdy z uczestników dostanie dedykowaną koszulkę biegową, worek treningowy, bandanę oraz wodę, a na mecie także medal i pamiątkowy dyplom. Ale na bieganiu się nie skończy! Z myślą o małych biegaczach i kibicach, tuż obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale też się pobawić i aktywnie spędzić dzień z całą rodziną – dodaje.

– To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz. Koszulka techniczna dla każdego zawodnika, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, profesjonalny komentarz, ekrany z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, fotofinisz. A głośnego dopingu kibiców zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi  Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, rekordzista Polski w biegu na milę i ambasador 1MILI. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego.  To wspaniałe, że możemy dać ją poczuć młodemu pokoleniu biegaczy i uczyć ich sportowej rywalizacji– dodaje.

Zgodnie z profesjonalnym i odpowiedzialnym podejściem do sportu, organizatorzy pomyśleli także o przygotowaniu do Kinder+Sport Biegów Dzieci.

Już 5 września ruszają ogólnorozwojowe Treningi Kinder+Sport. Treningi będą również bezpłatne i będą odbywać się na stadionie POSiR Golęcin w każdy wrześniowy czwartek (5.09, 12.09, 19.09 i 26.09) w godz. 18:00 – 19:30. Treningi poprowadzą wykwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki, Szymon Bytniewski i Marcin Ciechanowicz.

Zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci odbywają się na tej stronie. Trwają do 20 września lub do wyczerpania limitów.

red

fot. Sportografia.pl