Pół roku do Wizz Air Katowice Half Marathon. Jak idą zapisy?

Dokładnie pół roku dzieli nas od trzeciej edycji Wizz Air Katowice Half Marathon. 23 maja 2020 roku biegacze ruszą alejami i ulicami Katowic, po raz pierwszy nocą. – Będzie to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i do poznania nowego, ciekawego oblicza miasta – podkreślają organizatorzy.

Dla chętnych przygotowano biegi na trzech dystansach: półmaratońskim (21,097 km), 10 km i 5 km, a także sztafetę 4x5km. Dodatkowo w trakcie imprezy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Night Runners.

Aktualnie na liście startowej łącznie znajduje się ponad 1,8 tysiąca osób. Najwięcej, bo 1,3 tysiąca zapisało się na półmaraton, pozostali zamierzają wystartować w biegach towarzyszących.

Co zrozumiałe, największym zainteresowaniem impreza cieszy się wśród mieszkańców Śląska. Najwięcej zgłoszeń pochodzi o biegaczy z Katowic, Tychów, Sosnowca i Chorzowa. Wśród zapisanych są biegacze m.in. z Niemiec, Czech i Słowacji.

Organizatorzy zachęcają również osoby z innych zakątków kraju, aby rozważyli start w stolicy Górnego Śląska.

– W przyszłym roku zmieniamy także trasę, tak by po pierwsze poprowadzić ją wyłącznie oświetlonymi odcinkami, ale także po to, by pokazać biegaczom przepiękne miejsca w Katowicach, które nie leżą w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia. Miejsca, które mają dla Ślązaków wymiar historyczny i zabytkowy, a także będą stanowiły doskonałą promocję Katowic w świeciemówił niedawno w wywiadzie Mateusz Banaś, dyrektor biegu.

Zapisy na bieg wystartowały 1 października, a dużym atutem jest atrakcyjny pakiet startowy zawierający m.in. voucher o wartości 20 euro na przeloty liniami lotniczymi Wizz Air.

Aktualna cena pakietu startowego na półmaraton wynosi 79 złotych, za start w biegach na 5 i 10km dzisiaj trzeba zapłacić 49 złotych, a zgłoszenie czteroosobowej sztafety to koszt 150 złotych. Zapisy trwają na tej stronie.

– Warunki biegowe dostosowane będą do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji – zapewniają organizatorzy.

red