ASICS znów będzie szukać ambasadorów ruchu. Znamy datę startu rekrutacji do drużyny FrontRunnerów

15 stycznia 2020 roku równolegle w 32 krajach na całym świecie, w tym w Polsce ruszy rekrutacja do drużyny ASICS FrontRunner. Poszukiwani są fani aktywności ruchowej, którzy swoją postawą i obecnością w środowisku inspirują innych ludzi, nie tylko do biegania, ale ogólnego pozostawania w ruchu. Osoby, które dołączą do drużyny otrzymają m.in. sprzęt sportowy oraz możliwość startu w imprezach biegowych sponsorowanych przez markę ASICS.

Polska drużyna ASICS FrontRunner jest częścią globalnego projektu, w skład którego w 2019 roku wchodzić będą 32 państwa. Polacy do tego projektu dołączyli pod koniec 2014 roku jako drugi kraj, zaraz po Niemcach. W ciągu tych kilku lat, liczba jej członków ciągle się zmienia, a obecnie grupę tworzy 31 osób.

– Szukać będziemy przede wszystkim kochających to co robią, pasjonatów, amatorów, ale i profesjonalistów, każdego kto czuje to co robi, i dzieli się tym z innymi. Szansę na dołączenie do naszego zespołu otrzymają pozytywni, zaangażowani biegacze, ambasadorzy ruchu. Wiek i zaawansowanie biegowe nie będą grały roli, podobnie jak tereny i miejsca, w których biegają i żyją – tłumaczy Zuzanna Bieńczak, ASICS FrontRunner Community Manager w Polsce. – Oprócz tego liczymy, że jest wielu pasjonatów ruchu wsród trenerów, fizjoterapeutów, dietetyków i innych specjalistów oraz osób, które mają wiedzę i chciałyby dzielić z nią będąc w naszej drużynie. Chcemy pomagać, doradzać i być oparciem dla innych sportowców. I przede wszystkim – chcemy być pewni, że pokazujemy piękno biegania we wszystkich aspektach i całą jego różnorodność – dodaje.

Wbrew ogólnym przekonaniom grupa nie składa się tylko z samych zawodowców, profesjonalistów bijących rekordy. Wśród członków drużyny są m.in. specjaliści od bieżni, biegacze uliczni, ultramaratończycy, biegacze górscy oraz specjaliści od biegów z przeszkodami. Niektórym nie są również obce takie aktywności jak taniec, joga, trening siłowy, pływanie, rower czy sporty zespołowe.

– Dużą korzyścią wynikającą z dołączenia do naszego zespołu, jest otrzymanie wsparcia profesjonalnej marki sportowej, jaką jest ASICS. Nasi zawodnicy dwa razy w roku otrzymują sprzęt sportowy, dedykowany na sezon (wiosna-lato oraz jesień-zima). Czasami nawet jesteśmy angażowani w proces rozwoju produktów, przekazując swoje opinie w różnych wewnętrznych ankietach, na temat ich funkcjonalności, czy ewentualnych pomysłów na zmiany. FrontRunnerzy mają również możliwość otrzymania pakietów na biegi, których partnerem jest ASICS i to nie tylko w Polsce, ale i zagranicą – wylicza Zuzanna Bieńczak. – Poza tym bezcenna jest dla nas świadomość, że wszyscy należymy do globalnej rodziny FrontRunnerów, która skupia kilkaset osób na całym świecie. To źródło wielkiej motywacji oraz inspiracji – podsumowuje szefowa polskiej drużyny.

Zgłoszenia kandydatów do drużyny będą zbierane online na tej stronie, na której również można znaleźć więcej informacji na temat członków społeczności, a także ich blogi, czy testy sprzętu sportowego.

red

fot. Kamil Kielan