1MILA rośnie w siłę. W tym roku odwiedzi Kraków, Warszawę i Poznań

Właśnie ruszyły zapisy na zawody lekkoatletyczne 1MILA. W tym roku odbędą się aż trzy edycje – w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. To jedyna impreza dla amatorów, gdzie można poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. W tym sezonie, poza biegami na 1 milę, sztafetami 4x400m i biegami dla dzieci po raz pierwszy zorganizowany zostanie wyjątkowy rodzaj konkurencji – Sztafety Rodzinne.

– Rozwijamy się! W tym roku dokładamy kolejne rozbiegane miasto – Kraków i nową, wyjątkową konkurencję, Sztafety Rodzinne – wylicza Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI. – Cały czas wypełniamy naszą misję „odczarowywania” bieżni, wciąż jeszcze kojarzonej ze startami dla zawodowych biegaczy. My robimy profesjonalne zawody dla każdego! Warto przyjść i poczuć te emocje. Ukuliśmy hasło: 1MILA to mityng lekki i atletyczny.  Jest „lekko”, bo są biegi dla dzieci, jest mnóstwo atrakcji w strefie expo, jest niosący doping kibiców, ale ostra sportowa rywalizacja sprawia, że jest też „atletycznie”. Każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje Smokowski.

W tym roku będą aż trzy odsłony 1MILI: 24 maja na stadionie AWF Kraków (Amatorskie Mistrzostwa Krakowa w biegu na milę), 7 czerwca na obiekcie AWF Warszawa (Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę) oraz 20 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu (Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę).

Z dystansem 1609,34 m zmagać się będą wyłącznie amatorzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w Sztafetach 4x400m, w nowej konkurencji Sztafetach Rodzinnych (300m+100m), a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m), będących częścią międzynarodowego programu Kinder Joy of moving.

– Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie – mówi ambasador 1MILI Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m i rekordzista Polski w biegu na milę. –  Każdy może się tu poczuć jak zawodowiec. Każdy dostaje imienny numer startowy, każdy jest imiennie wyczytywany na start, do tego jest profesjonalny pomiar czasu, profesjonalny komentarz sportowy, a na mecie wyjątkowy medal – dodaje.

Aby wyjątkową energię przekuć w coś jeszcze lepszego, organizatorzy 1MILI uruchomili program charytatywny „BIEGAĆ KAŻDY POMOŻE!”. Wybierając wirtualny team jednego z ambasadorów, automatycznie wspiera się wskazany cel charytatywny.

Organizatorzy przygotowują też masę dodatkowych atrakcji dla biegaczy i kibiców. Obok stadionu stanie strefa expo, w której będzie można odwiedzić liczne stoiska wystawców, pobawić się w sportowym miasteczku Kinder Joy of moving.

Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami – fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami sportu, trenerami czy byłymi sportowcami. Panele edukacyjne będą poprzeplatane konkursami z nagrodami.

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl

mat pras.