Będzie 42. ORLEN Maraton Warszawski? Trwają rozmowy

Paliwowy koncern PKN Orlen rozmawia o sponsoringu z organizatorami Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się 27 września. Według informatorów „Przeglądu Sportowego” sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni.

– Szansę na podpisanie umowy oceniam na 90 procent – powiedziała „PS” anonimowo osoba powiązana z jedną ze stron.

W ostatnich latach sponsorem tytularnym najstarszego biegu maratońskiego w stolicy oraz największego półmaratonu w Polsce była inna państwowa firma – PZU. W tym roku jednak umowa nie została podpisana, co mogło otworzyć Fundacji Maraton Warszawski drogę do rozmów z płockim koncernem.

Jak podaje „Przegląd Sportowy” sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni, a efekty porozumienia mogą być widoczne już 23 maja – podczas 15. nocnej edycji Półmaratonu Warszawskiego.

ORLEN Warsaw Marathon to już historia?

Przypomnijmy, że 7 stycznia jako pierwsi podaliśmy informację, że zaplanowana na 19 kwietnia ósma edycja ORLEN Warsaw Marathon nie dojdzie do skutku.

Jeszcze tego samego dnia otrzymaliśmy oświadczenie, w którym paliwowy gigant obiecywał biegową imprezę pod szyldem ORLEN Warsaw Marathon w „znacznie poszerzonej formie”. Dalej płocki koncern informował, że dopracowuje ostatnie założenia formalne i wkrótce mieliśmy poznać więcej szczegółów.

Później jednak na długie tygodnie w temacie zapadła cisza, aż do dzisiejszych informacji „Przeglądu Sportowego” na temat toczących się rozmów przedstawicieli PKN Orlen i Maratonu Warszawskiego.

Jeśli prasowe doniesienia się potwierdzą, będzie to oznaczało, że ORLEN Warsaw Marathon zniknie z rynku biegowych, przynajmniej w 2020 roku.

– Orlen nie chciałby wycofywać się chyłkiem z biegowego rynku, bo wizerunkowo nie wyglądałoby to najlepiej. Jednocześnie jednak nie jest też zainteresowany występowaniem w roli organizatora,  lepszym rozwiązaniem byłby klasyczny sponsoring – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

Marcin Dulnik

Źródło: „Przegląd Sportowy”