W tym tygodniu legalnie pobiegamy bez maseczek?

Minister Zdrowia poinformował dzisiaj rano w Polsat News, że rząd niedługo ogłosi decyzję w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Zmiany dotyczące zakrywania ust i nosa na ulicach Szumowski zapowiadał kilka dni temu. Mówił wtedy, że obowiązek będzie noszenia maseczek zostanie zniesiony, gdy fala zachorowań spadnie do 100 przypadków na dobę.

W ostatnich 3 dniach wskaźnik ten oscyluje jednak w w granicach 300-400 przypadków, z których większość przypada na Śląsk.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia. – Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik R powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – dodał.

Nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki został wprowadzony w Polsce 16 kwietnia. Bez maseczek całkiem legalnie możemy biegać jedynie w lasach.

Siłownie i kluby fitness też ruszą

Poza tym portal rmf24.pl poinformował, że rząd prawdopodobnie ogłosi 1 czerwca otwarcie siłowni i klubów fitness, oczywiście z ograniczeniami.

Zamknięte mają być natryski, wprowadzony ma zostać obowiązek dezynfekowania sprzętu po każdym ćwiczącym, będzie także limit klientów.

Źródło: Polsat News, rmf24.pl