Biegowa wiosna bez fal. Rząd zniósł pandemiczne obostrzenia

Z początkiem marca weszło w życie rządowe rozporządzenie, które znosi znaczną część obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Zlikwidowane zostały m.in. limity osób, jakie musiały być zachowane w sklepach, restauracjach, środkach transportu czy podczas spotkań i imprez. Oznacza to, że wiosenne biegi będą mogły startować bez podziału na fale.

Dotychczas obowiązywały obostrzenia, które nakazywały organizatorom biegów start zawodników w falach. Każda mogła liczyć maksymalnie 150 osób niezaszczepionych, do limitu nie wliczali się biegacze deklarujący przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19 lub posiadających wynik testu na obecność koronawirusa.

W związku ze spadającą liczbą przypadków zakażeń rząd podjął decyzję o zniesieniu obostrzeń związanych z liczbą uczestników imprez sportowych i kulturalnych. Wszystko wskazuje zatem na to, że uczestnicy wiosennych biegów będą mogli startować wspólnie o jednej godzinie.

O zmianie poinformowali już organizatorzy kilku biegów m.in. 16. Półmaratonu Warszawskiego, który w tym roku na znak solidarności z Ukrainą odbędzie się pod nazwą Warszawski Półmaraton Pokoju. Uczestnicy wyruszą na trasę z ul. Konwiktorskiej w niedzielę, 27 marca punktualnie o godzinie 9:00.

– Dzięki takiej organizacji startu jesteśmy w stanie zapewnić biegaczom na trasie wsparcie pacemakerów. Długo czekaliśmy na to, aby na trasę każdego z biegów móc wyruszyć jedną, wielką falą. 27 marca widzimy się na wspólnym starcie. Dzisiaj, ma to szczególne znaczenie – podkreślili organizatorzy w komunikacie.

red

fot. Miguel Amutio/unsplash