Silesia Marathon przedstawił oficjalną koszulkę

Silesia Marathon pokazał, jak będzie wyglądać oficjalna koszulka techniczna tegorocznej edycji biegu. Mimo trwającej pandemii koronawirusa impreza ma się odbyć 4 października w formule biegu konwencjonalnego. Zdaniem organizatorów wydarzenie nie jest w żaden sposób zagrożone odwołaniem lub przełożeniem terminu.

Z przodu i z tyłu oficjalnej koszulki widnieje logo Silesia Marathon, a na prawej piersi znalazł się znak herbowy Województwa Śląskiego. Tegoroczna koszulka różni się od jej zeszłorocznych modeli kolorem.

– W dobie problemów spowodowanych sytuacją gospodarczą postanowiliśmy również wspomóc rodzime firmy, dlatego tegoroczna koszulka jest w 100% wyprodukowana w Polsce – tłumaczą organizatorzy.  – W tym roku nie postawiliśmy już na intensywne barwy, lecz na uniwersalne połączenie bieli i szarości. Koszulka dla maratończyków i półmaratończyków posiada elementy w kolorze czerwonym, a ultramaratończycy otrzymają koszulki z żółtymi detalami. Na plecach tradycyjnie widnieją także poszczególne dystanse – dodają.

Tegoroczna edycja Silesia Marathon, tak samo jak poprzednia, poświęcona jest setnej rocznicy Powstań Śląskich, dlatego na oficjalnej koszulce biegowej ponownie znalazła się grafika nawiązująca do Pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach.  Logo upamiętniające te wydarzenia dodatkowo nadrukowane zostało na rękawku koszulki.

Wcześniej organizatorzy zaprezentowali projekt medalu, który trafi do biegaczy na mecie.

Silesia Marathon to największa impreza biegowa Śląsku odbywająca się od 2009 roku. W ubiegłym roku wzięło w niej udział blisko 5 tysięcy uczestników.

Źródło: Organizator