Ruszył nabór do drużyny ASICS FrontRunner. Kandydaci będą mieli dodatkowe zadanie

Już można wysyłać internetowe zgłoszenia w naborze do drużyny ASICS FrontRunner skupiającej biegaczy i miłośników aktywności fizycznej. W tym roku rekrutacja jest prowadzona pod hasłem „Dołącz do nas w naszej misji poruszania ciał i umysłów”. Poza wysłaniem formularza kandydaci do drużyny będą udostępniać w mediach społecznościowych zdjęcie podczas swojej aktywności o wschodzie słońca.

Drużyna ASICS FrontRunner powstała w 2010 roku w Niemczech. Zrzesza osoby o różnej charakterystyce. Od stawiających pierwsze biegowe kroki, przez zaawansowanych amatorów po trenerów i zawodowców. Obecnie należy do niej około 600 osób w 32 krajach.

Polacy do tego projektu dołączyli pod koniec 2014 roku jako drugi kraj na świecie. W ciągu tych kilku lat, liczba członków polskiej drużyny ciągle się zmienia. Obecnie grupę tworzy 35 osób.

Faza zgłoszeń do ASICS FrontRunner ruszyła 15 stycznia o godzinie 10:00 i potrwa do 4 lutego. W tym roku ta dynamicznie rozwijająca się społeczność ambasadorów ruchu powiększy się o około 70 osób na całym świecie.

Być członkiem drużyny ASICS FrontRunner

Osoby, które zostaną wybrane do drużyny ASICS FrontRunner otrzymają m.in. pełne wsparcie sprzętowe obejmujące odzież, buty i akcesoria z najnowszych kolekcji japońskiej marki. Będą mogli również brać udział w lokalnych i globalnych spotkaniach z ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję do ruchu.

Członkowie drużyny mogą liczyć na bezpłatne numery startowe na wybrane imprezy biegowe ASICS na całym świecie i mają możliwość bezpośredniego kontaktu z elitą sportowców wspieranych przez japońską markę. Członkostwo w ASICS FrontRunner to również poważny zastrzyk motywacji i powodów do ruchu np. na międzynarodowych obozach treningowych.

Poza tym FrontRunnerzy regularnie uczestniczą w wyjątkowych sesjach zdjęciowych, a także w kampaniach marketingowych. Pomagają również rozwijać produkty ASICS biorąc udział w ekskluzywnych testach butów i odzieży. Na bieżąco przekazują swoje uwagi dotyczące sprzętu i otrzymują szereg porad i wskazówek od ekspertów firmy.

Kogo szuka ASICS? 

Na stronie internetowej ASICS FrontRunner czytamy: „Szukamy nowych członków, którzy dołączą do naszego zespołu ASICS FrontRunner i staną się ambasadorami ruchu. Jesteśmy początkującymi biegaczami, ale i profesjonalistami z elity. Biegamy 5km jak i biegi Ultra. Jesteśmy trenerami i zdrowotnymi ekspertami. Biegamy szybciej, dalej i więcej, zawsze wspierając się nawzajem, dzieląc pasję do ruchu. Na całym świecie. Online i offline.”

Zuzanna Bieńczak, menedżerka społeczności ASICS FrontRunner Poland podkreśla, że o przyjęciu do drużyny nie będą decydować wyłącznie zasięgi w mediach społecznościowych.

Każdy ma szansę dostać się do naszej drużyny. Łączy na pasja, a nie cyferki. To nie zasięgi przyciągają innych – a Wasze osobowości, historie i przekaz, jaki niesiecie dalej – mówi Zuzanna Bieńczak. – Nie ograniczamy naszej drużyny do samych amatorów bądź profesjonalistów. Szukamy pasjonatów ruchu, zarówno młodszych jak i starszych. Tych co biegają po szczytach wysoko w górach, jak i typowych asfaltowców. Nie sugerujemy się Waszymi życiówkami ani ilością pokonywanych miesięcznie kilometrów. Szukamy w Was przede wszystkim pasji oraz najważniejszego i najbardziej aktualnego przesłania naszej marki „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, które pomaga nam w życiu codziennym przez aktywność, ruch, sport. Jako drużyna chcemy nieustannie poruszać ciała i dusze pokazując jak ogromny, pozytywny wpływ ma na nas ruch – dodaje.

Kandydaci się nie wyśpią

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wykonać dwa kroki. Po pierwsze, wypełnić i wysłać formularz na stronie internetowej ASICS FrontRunner. Po drugie, zrobić sobie zdjęcie podczas swojej aktywności o wschodzie słońca i następnie podzielić się nim w mediach społecznościach z hasztagami #SunriseMind oraz #ASICSFrontRunner2021. Trzeba pamiętać o oznaczeniu w poście konta @asicsfrontrunner, a w przypadku publikacji na Instagramie zadbać, aby konto było publiczne.

Rekrutacja do ASICS FrontRunner jest częścią akcji charytatywnej #SunriseMind, w ramach której za każde wspólne selfie na kanałach społecznościowych, oznaczone hashtaginem #SunriseMind, ASICS przekaże darowiznę na rzecz organizacji zajmujących się zdrowiem psychicznym w sporcie oraz wspierających osoby z zaburzeniami psychicznymi.

Nazwiska osób, które w tym roku dołączą do polskiej drużyny poznamy 18 lutego. Informacja na ten temat zostanie opublikowana na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych ASICS FrontRunner.

Marcin Dulnik

fot. Piotr Kucza/FotoPyk