Już jutro bezpłatna konferencja „Sport Masowy po COVID-19″

Związek Organizatorów Sportu Masowego dołącza do Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. A już w najbliższą sobotę, 13 lutego organizuje bezpłatną konferencję online „Sport Masowy po COVID-19″. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki ogólnopolskiego badania, w którym wzięło udział ponad 10 tysięcy osób.

W skład Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń wchodzi 19 organizacji reprezentujących ponad 500 polskich przedsiębiorców, realizujących zarówno mniejsze projekty (np. szkolenia, spotkanie firmowe), jak i też kreujące takie przedsięwzięcia, jak m.in.: Europejski Kongres Gospodarczy, IMPACT, targi MSPO, czy festiwal Open’er.

– Mamy nadzieję, że w drodze dialogu z rządem uda nam się doprowadzić w krótkim czasie do odmrożenia szeroko rozumianej branży eventowej. Od wielu miesięcy pokazujemy, że jesteśmy na to przygotowani, że jesteśmy w stanie organizować wydarzenia w sposób bezpieczny, z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Michał Drelich, członek zarządu Związku Organizatorów Sportu Masowego. – W branży eventowej działa ponad 38 tysięcy firm, które organizowały kilkanaście tysięcy imprez rocznie, a wartość całego sektora wycenia się na około 3 miliardy złotych, co stanowi 1,5% polskiego PKB. Dołączamy do Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, bo wierzymy, że razem będziemy silniejsi. Łączy nas nie tylko cel, ale także wartości i metody działań – dodaje.

W najbliższą sobotę, 13 lutego Związek Organizatorów Sportu Masowego organizuje konferencję online „Sport Masowy po Covid-19″. Najwięksi polscy organizatorzy będą starali się przedstawić prognozy dla przyszłości branży sportu masowego.

Konferencja zakończy się debatą z udziałem przedstawicieli samorządów oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, którą poprowadzą Jacek Kurowski z TVP Sport oraz Michał Walczewski z portalu MaratonyPolskie.pl. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 18:30.

Program konferencji
GodzinaTytuł wystąpieniaPrelegent
12:10Sport Masowy po COVID-19 – wyniki ogólnopolskiej ankiety; podsumowanie i wnioskiMichał Drelich
12:30Rynek imprez biegowych po COVID-19Mirosław Bieniecki
12:50Rynek imprez kolarskich po COVID-19Szymon Syrzistie
13:10Rynek imprez triathlonowych po COVID-19 Marcin Florek
14:00Znaczenie branży sportu masowego dla życia społecznego i systemu ochrony zdrowia Kuba Fedorowicz
14:20Wartość branży sportu masowego w kontekście odbudowy lokalnego biznesu: hotele, restauracje, turystykaprof. Zygmunt Waśkowski
14:40

Znaczenie prywatnych organizatorów dla rynku imprez masowychMarek Tronina
15:30Czy organizatorzy imprez potrzebują podmiotu do reprezentowania interesów zbiorowych?Anna Kurek
15:50 Jak podtrzymać więź z uczestnikami imprez masowych w czasie pandemii?Grzegorz Kuczyński
16:10Czego potrzebuje branża imprez masowych, by się odrodzić?Bohdan Witwicki
17:00 - 18:00Debata organizatorów imprez, przedstawicieli samorządów oraz administracji centralnej na temat przyszłości branży sportu masowego

Związek Organizatorów Sportu Masowego zrzesza największych polskich organizatorów oraz firmy świadczące usługi na rzecz branży. Do związku należy obecnie 24 członków.

mat. pras.

fot. Miguel A. Amutio