Charytatywna 1MILA pomoże przyszłym mistrzom

Wystartowały zapisy do bezpłatnej, wirtualnej rywalizacji  Charytatywna 1MILA, w której wszystkie przebiegnięte mile są przeliczane na złotówki na cel charytatywny. Jest nim wsparcie programu stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga rozwoju młodym, zdolnym biegaczom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. 

Choć trwa kolejna wiosna bez tradycyjnych zawodów biegowych, to wcale nie oznacza, że w świecie biegowym nic się nie dzieje! Z inicjatywą, dzięki której na pewno zadzieje się dużo dobrego, ruszyli właśnie organizatorzy 1MILI, cyklu ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych organizowanych w na dystansie 1609m.

– Imprezy w Warszawie i Poznaniu zapanowaliśmy na wrzesień, a tymczasem chcemy Was zmotywować do regularnego biegania i pomagania. Dlatego ruszamy z Charytatywną 1MILĄ! – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch, organizatora akcji.

Jak dołączyć?

Aby wziąć udział w Charytatywnej 1MILI, wystarczy zarejestrować się na tej stronie i biegać mile, czyli dystanse o długości 1609m (dla ułatwienia 1600-1610 m). Uczestnicy pokonują je indywidualnie, w dowolnym miejscu w Polsce i rejestrują wyniki swoich biegów poprzez prosty formularz na stronie. Należy wpisać w nim uzyskany czas i załączyć zdjęcie/screen zegarka lub aplikacji, dokumentujące wynik.

Na bieżąco prowadzone są dwa rankingi: dotyczący uzyskanych przez zawodników czasów oraz dotyczący liczby wybieganych mil. Zabawa podzielona jest na pięć etapów.

Co dwa tygodnie rywalizacja jest podsumowywana, a uczestnicy nagradzani – nie tylko ci najszybsi, ale także ci najbardziej zaangażowani. Wyróżniane będą osoby na 1., 2., 3., 16., 160. i 1609. miejscu w danym rankingu w podziale na płeć. Nagrodami są akcesoria sportowe ufundowane przez partnera akcji, markę Decathlon.

Wychować mistrzów olimpijskich

Najważniejszy jest jednak charytatywny wymiar akcji.

– Chcemy pomagać w rozwoju sportowym biegaczom wieku 14-17 lat, którzy z powodów ekonomicznych mają pod górkę. To trudny wiek, w którym bardzo często młodzież rezygnuje z kariery sportowej. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiary we własne możliwości i w swoje marzenia. Chcemy otworzyć przed nimi świat i przekonać, że on jest do zdobycia. Że mogą walczyć o medale największych imprez lekkoatletycznych na świecie. A jednocześnie chcemy im pokazać, że tą przyszłość trzeba sobie „wybiegać”. Nie czekać, a o nią walczyć i konsekwentnie budować! – mówi Magda Sołtys, organizatorka akcji.

Największe marzenie? – Wychować przyszłych mistrzów olimpijskich! I mamy nadzieję, że nam w tym pomożecie – podsumowuje.

Źródło: 1MILA

fot. Piotr Oleszak