Columbia prezentuje trailową kolekcję Escape

Amerykańska marka Columbia Sportswear przygotowała nową kolekcję Escape, która pomaga zmierzyć się z trudnymi warunkami na trasach biegów terenowych i zawodów typu ultra-trail w górach. 

W ciągu ostatnich lat rośnie popularność biegów terenowych oraz biegów typu ultra-trail w górach. Ta forma aktywności łączy wymiar sportowy z turystycznym i przynosi niezapomniane wrażenia, zupełnie inne od zawodów w mieście. Trail running wiąże się jednak z wieloma zagrożeniami, jak na przykład nieprzewidywalne warunki atmosferyczne czy skalista powierzchnia i labirynt korzeni pod stopami.

Escape Ascent

Model Escape Ascent wykorzystuje innowacyjne technologie, których zadaniem jest zagwarantowanie bezpiecznej i komfortowej aktywności w terenie. Buty zostały wykonane z wytrzymałej, syntetycznej tkaniny. Cholewki posiadają gumowe wzmocnienia oraz perforowane strefy wentylacyjne, które wspomagają cyrkulację powietrza, zapobiegając gromadzeniu się nadmiaru ciepła i wilgoci wokół stóp.

Na pięcie oraz języku modelu znajdują się pętle, które umożliwiają przypięcie butów np. do plecaka.

Buty zostały wyposażone w rozwiązanie NAVIC FIT SYSTEM zapewniające doskonałą stabilizację stopy, co ogranicza ryzyko urazów. Podeszwa ADAPT TRAX oferuje doskonałą przyczepność zarówno na utwardzonej nawierzchni, jak i wśród terenowych ścieżek.

Śródpodeszwa Techlite+ gwarantuje dynamiczną amortyzację oraz stabilizację stawianych kroków. Rozwiązanie to redukuje generowane podczas biegu czy wędrówki wstrząsy, ograniczając wpływ wywierany na stawy.

Model Escape Ascent jest dostępny w wersji damskiej i męskiej w cenie: 549,99 PLN.

Od kilku miesięcy w ESCAPE ASCENT biega ambasador Columbii w Polsce, Marcin Świerc, wybitny biegacz ultra.

– Projektanci Columbii wprowadzają na rynek coraz odważniejsze modele. Escape Ascent na pewno pozytywnie zaskakuje wyglądem. Kolejny atut to komfort użytkowania – dla mnie warunek numer jeden. Przebiegłem już w nim kilometrów, a nadal pozostaje bardzo wygodnym butem treningowym. Mały bieżnik powoduje, że nie jest to but na duże błoto, ale na suchym terenie sprawdza się świetnie – do tego stopnia, że czasem używam go także do treningu na asfalcie, gdzie trenuję szybkie odcinki – wtedy też świetnie oddaje energię – mówi Marcin Świerc.

Escape Summit Outdry

W kolekcji Escape znajdują się także buty trekkingowe Escape Summit Outdry – całkowicie wodoodporne, bo wyposażone w technologię OutDry. To model dla osób ceniących komfort, wygodę i bezpieczeństwo podczas aktywności na szlaku.

Przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach zapewnia 4mm bieżnik wykonany w technologii ADAPT TRAX. Dzięki wykorzystaniu technologii TECHLITE +, środkowa podeszwa zapewnia amortyzację i stabilność. Niska waga oraz niezwykły komfort został osiągnięty poprzez zastosowanie bezszwowej konstrukcji cholewki z siateczki, wzmocnionej na palcach i pięcie warstwą TPU.

System NAVIC FIT SYSTEM zapewnia dodatkową ochronę i stabilność w śródstopiu. Wszywany język zapobiega wpadaniu odłamków do wnętrza butów oraz chroni przed brudem.

Model Escape Summit Outdry jest dostępny w wersji damskiej i męskiej w cenie: 679,99 PLN

Kolekcja ESCAPE jest dostępna w sklepach stacjonarnych: Columbia w Zakopanem, Buty Jana, oraz online: 8a.pl, eobuwie.pl, butyjana.pl

Źródło: Columbia Sportswear