Diamentowa Liga: Lewandowski bije rekord Polski na 1500 metrów!

Marcin Lewandowski czasem 3.30,42 poprawił rekord Polski w biegu na 1500 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Udowodnił tym samym, że jest wysokiej formie tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Lewandowski pobił własny rekord kraju, który ustanowił na mistrzostwach świata w Doha w 2019 roku. Polak wtedy z wynikiem 3:31,46 zajął w finale trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal.

Dzisiaj w Monako Lewandowski z czasem 3.30,42 zajął szóste miejsce. Zwyciężył Kenijczyk Timothy Cheruiyot z najlepszym w tym roku wynikiem na 1500 m na świecie – 3.28,28.

To kolejny sukces „Lewego”, który kilka dni podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo z wynikiem 3.49,11 poprawił o ponad trzy sekundy własny rekord Polski w biegu na milę.

Tokio tuż tuż

Przeniesione z 2020 roku Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się w Tokio 23 lipca. Lekkoatleci do rywalizacji przystąpią tydzień później. 34-letni biegacz będzie rywalizował na dystansie 1500 m i jest jedną z naszych nadziei na olimpijski medal.

Marcin Lewandowski to mistrz Europy na dystansie 800 metrów w hali i na stadionie oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata na 1500m. Multimedalista mistrzostw Polski.