Zapisy na mityng 1MILA w Poznaniu tylko do jutra

To już ostatnie chwile, aby zapisać się na 1MILĘ – mityng lekki i atletyczny w Poznaniu. Już w przyszłą niedzielę, 26 września na poznańskim Golęcinie każdy amator biegania będzie mógł sprawdzić swoje siły na stadionowej bieżni i spotkać się na starcie z Olimpijczykami. Gościem specjalnym będzie m.in. Joanna Jóźwik, znakomita polska biegaczka średniodystansowa, ambasadorka 1MILI. Zapisy trwają tylko do piątku, 17 września. 

W tym roku na mityngu 1MILI do wyboru są aż cztery konkurencje: Lekka Piątka (5km), 1 Mila (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), Sztafety 4x400m oraz bezpłatne Kinder Joy of moving Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m). Każdy będzie mógł poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Otrzyma imienny numer startowy, zostanie imiennie wyczytany na start, będzie biegał w blasku stadionowych jupiterów. Oprawy dopełnią profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów dostanie pamiątkowy medal.

Jóźwik, Korzeniowski, Wiesiołek, Mezo

1MILA to także niezwykła okazja do spotkania i pobiegania z profesjonalnymi sportowcami. Na imprezie obecna będzie Joanna Jóźwik, ambasadorka 1MILI, jedna z najbardziej utalentowanych polskich biegaczek średniodystansowych. Razem z amatorami pobiegną również inni wybitni olimpijczycy – pływak Paweł Korzeniowski i dziesięcioboista Paweł Wiesiołek, a także popularny muzyk, Jacek „Mezo” Mejer.

Z gwiazdami będzie można także spotkać się i porozmawiać podczas „Milowej Akademii Biegowej” Totalizatora Sportowego, czyli cyklu paneli dyskusyjnych ekspertami, które będą się odbywać przez cały czas trwania imprezy.

Zapisy na mityng 1MILA w Poznaniu trwają do piątku, 17 września na tej stronie internetowej. 

Pobiegnij i pomóż!

Bardzo ważny jest też charytatywny wymiar imprezy. Pakiet startowy można kupić w wariancie charytatywnym, który zawiera cegiełkę w całości przeznaczaną na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, pomagający młodych, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci Kinder Joy of moving.

Źródło: 1MILA