Liga Biegowa podsumowuje październik. Jeszcze można zgłosić swoje rekordy

Zastanawialiście się, jak wyglądają Wasze rezultaty na tle wyników innych biegaczy w Polsce? Możesz to łatwo sprawdzić rejestrując się do bezpłatnej rywalizacji na LigaBiegowa.pl! Dołączyć można w każdym momencie i na koniec każdego miesiąca powalczyć o nagrody od Oshee. Nie ma różnicy, czy startujesz w zorganizowanych zawodach czy biegasz treningowo.

Liga Biegowa to bezpłatna, wirtualna inicjatywa dla biegaczy prowadzona przez Fundację Zdrowy Ruch, współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Liga istnieje już od sześciu lat i zgromadziła już ponad 8 tysięcy biegaczy z całej Polski!

Pierwotnie zasady zabawy opierały się na wynikach uzyskanych podczas oficjalnych zawodów biegowych. W tym sezonie, kiedy organizatorzy wciąż jeszcze narzucone mają obostrzenia, a dostęp do nich jest utrudniony, projekt działa na zmienionych zasadach.

Uczestnicy na stronie internetowej ligabiegowa.pl mogą samodzielnie rejestrować swoje wyniki uzyskane zarówno podczas zawodów, jak i w trakcie treningów. Tym sposobem można swobodnie rywalizować i motywować się wzajemnie, niezależnie gdzie i kiedy się biega.

W każdym miesiącu 112 szans na wygraną!

Uczestnicy Ligi mogą powalczyć na czterech popularnych dystansach: 5km, 10km, półmaratonu i maratonu. Co miesiąc rywalizacja jest podsumowywana i nagradzani są najszybsi biegacze i biegaczki na poszczególnych dystansach, w siedmiu kategoriach wiekowych, z podziałem na zawodników z licencją PZLA i bez. To daje 112 szans na wygraną w każdym miesiącu! Co ważne, każdy miesiąc podsumowywany jest oddzielnie, wiec nie ma znaczenia czy bawisz się w Lidze od lat czy dołączysz dzisiaj. Każdy ma takie same szanse.

Tabele zbierające wyniki uczestników Ligi pozwalają w łatwy sposób porównywać się z biegaczami w tym samym wieku czy w tym samym mieście. To świetna dawka motywacji, zwłaszcza teraz, kiedy dostęp do zawodów biegowych bywa utrudniony. Nic więc dziwnego, ze Liga Biegowa zrzesza ludzi z całej Polski, w różnym wieku i na bardzo różnym poziomie sportowym.

– Powalcz o nagrody jeszcze w październiku! Wejdź na stronę Liga Biegowa, zarejestruj się i wprowadź swoje „życiówki” z tego miesiąca. W niedzielę zamykamy październikowy etap, a już w poniedziałek, 1 listopada, zaczynamy kolejny. Baw się, poznaj i rywalizuj z biegaczami z całej Polski – zachęcają organizatorzy.

Jak to działa?

Zasady Ligi Biegowej są niezwykle proste, a przystąpić do niej można w dowolnym czasie:

– Zabawa jest całkowicie bezpłatna. Wystarczy się zarejestrować na stronie LigaBiegowa.pl
– Uczestnicy mogą rywalizować na czterech dystansach: 5 km, 10 km, 21,1 km oraz 42,2 km
– Wyniki z biegów rejestruje się samodzielnie za pomocą prostego formularza na stronie. Do zabawy można wprowadzać wyniki zarówno ze zorganizowanych startów, jak i z biegów indywidualnych, treningowych.
– Każdy miesiąc to jeden etap rywalizacji i każdy jest podsumowywany oddzielnie.
– Co miesiąc do zgarnięcia są bony na produkty Oshee o wartości 50 zł. Nagrody przyznawane są na czterech dystansach, w podziale na płeć, w podziale na 7 kategorii wiekowych oraz w podziale na zawodników z licencją PLZA oraz amatorów.

Źródło: Liga Biegowa

fot. Nathalie Desiree-Mottet / Unsplash