Rusza program stypendialny dla biegowych talentów. Każdy może zgłosić swojego kandydata

Ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. Program wspiera nastoletnich, utalentowanych biegaczy w rozwoju kariery sportowej. Znacie takich? Podeślijcie im ten artykuł i pomóżcie spełnić ich marzenia. Zgłoszenia do programu można przesyłać tylko do końca listopada.

Aby mogli podbijać świat

– To pierwsza edycja Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”. Jesteśmy niezwykle dumni i wdzięczni, że możemy pomóc aż siedmiu młodym biegaczkom i biegaczom – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch. – To efekt naszych całorocznych działań i wsparcia partnerów fundacji: Banku Pekao S.A., Kanału Sportowego oraz marki Salomon, która poza wsparciem finansowym, przekaże też zestawy sprzętu dla naszych podopiecznych. Niemały udział w stypendiach mają też uczestnicy naszych imprez 1MILA. Dzięki ich wpłatom i zaangażowaniu mogliśmy przekazać rzecz Stypendystów prawie 24 tysiące złotych – podkreśla.

Ale pieniądze to nie wszystko. Fundacja będzie organizować dla stypendystów także warsztaty i konsultacje, które pozwolą lepiej i bardziej świadomie budować swoją karierę sportową.

– Nasze marzenie to móc w przyszłości oklaskiwać stypendystów naszego programu na największych światowych imprezach lekkoatletycznych. Zrobimy co w naszej mocy, by się spełniło! – deklaruje Smokowska.

W radzie Programu Stypendialnego, poza jego twórczyniami – Adą Smokowską i Magdą Sołtys, zasiadają także Marek Plawgo, wybitny lekkoatleta, rekordzista Polski 400m ppł i wielki propagator biegania w Polsce oraz Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy.

Zgłoszenia tylko końca listopada!

O stypendia mogą ubiegać się zawodnicy w wieku 14-17 lat (kategorie wiekowe U16 i U18), z obiecującymi wynikami sportowymi w indywidualnych konkurencjach biegowych. Regulamin i wszystkie szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej Fundacji Zdrowy Ruch.

– Szukamy młodych biegaczy, którzy mają talent i chęć do pracy. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiarę w swoje marzenia i pomóc im je realizować. Te pieniądze pomogą im się szkolić, wyjeżdżać na zgrupowania i zawody, kupować potrzebny sprzęt, konsultować się ze specjalistami – tłumaczy Magda Sołtys, współtwórczyni programu.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2021. Wyniki rekrutacji poznamy do końca 2021 roku. Roczne stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie będą przyznawane od stycznia 2022 roku.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch

fot. Sportografia.pl