ASICS i organizator Cracovia Maratonu zapraszają na całoroczne treningi

Zarząd Infrastruktury Sportowej, marka ASICS i Sklep Biegacza zapraszają na otwarte, całoroczne treningi biegowe i ogólnorozwojowe pod hasłem „Biegaj w Krakowie”. Celem inicjatywy jest stworzenie grupy, która wspólnie będzie przygotowywać się do najważniejszych tegorocznych krakowskich biegów, jak 19. Cracovia Maraton, 8. Cracovia Półmaraton Królewski czy 15. Bieg Trzech Kopców.

Organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie treningi biegowe są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich dorosłych, niezależnie od stopnia zaawansowania.  Będą odbywać się w każdą sobotę na Błoniach Krakowskich o godzinie 10:00 – z wyjątkiem dni świątecznych – od 5 lutego do 17 grudnia. Spotkania mają mieć charakter zajęć biegowych i ogólnorozwojowych.

Wystarczy przyjść

Biegacze będą zbierać się przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1. Natomiast w ostatnie soboty miesiąca są zaplanowane tzw. treningi wyjazdowe między innymi w Puszczy Niepołomickiej czy Lasku Wolskim.

Fot. Jacek Prondzyński

Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. ASICS został partnerem technicznym inicjatywy. Biegacze będą mogli na bieżąco testować produkty japońskiej marki, a także brać czynny udział w dedykowanych spotkaniach z jej ambasadorami.

Organizatorzy podkreślają, że celem inicjatywy jest wsparcie biegaczy w przygotowaniu do najważniejszych tegorocznych krakowskich biegów takich jak 9. Cracovia Maraton, 8. Cracovia Półmaraton Królewski czy 15. Bieg Trzech Kopców.

–  Jako partner techniczny krakowskich imprez, chcemy dotrzeć do biegaczy zarówno tych zaawansowanych, jak i amatorów. Właśnie dlatego treningi będą dostosowane do indywidualnych możliwości. Konsekwentnie motywujemy do podnoszenia sobie poprzeczki oraz poprawiania własnych osiągnięć. Wierzymy, że aktywność fizyczna poprawia nasze zdrowie psychiczne i sprawia, że nasz umysł funkcjonuje lepiej. Z entuzjazmem oczekujemy nowego sezonu biegowego – mówi Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Trenerzy w gotowości

O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy Grzegorzem Sudołem na czele. Pierwsze sportowe spotkanie już 5 lutego.  Dodatkowo, w lutym i marcu są przewidziane treningi halowe. Szczegółowy harmonogram zajęć na cały rok zostanie opublikowany  już w przyszłym tygodniu.

–  Cieszymy się, że wspólnie z naszym sprawdzonym partnerem – marką ASICS, w tym roku ponownie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, zapraszając ich do wyjątkowej społeczności. Liczymy na wzajemną inspirację, motywację i dzielenie się doświadczeniem w duchu prawdziwie sportowej atmosfery – dodaje Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Źródło: ASICS