Fatalna pogoda? Jest domowa bieżnia

Domowa bieżnia to dla miłośników biegania rozwiązanie na fatalną pogodę. Zwłaszcza zimą, kiedy chcemy zachować formę, a warunki na zewnątrz mocno utrudniają treningi. 

Bieganie to najprostszy sposób na ruch i zdrowie – poprawia kondycję, wydolność, prostuje sylwetkę, wzmacnia mięśnie, a także, co szczególnie teraz ważne, buduje odporność. Ale bywa, że temperatura czy warunki pogodowe zniechęcają nas do wyjścia na zewnątrz i uprawiania joggingu. Dla wielu nie jest przecież przyjemnością bieganie w strugach ulewnego deszczu lub walka o równowagę na śliskim chodniku.

Na szczęście są domowe bieżnie, takie jak na przykład Domyos Compact Run100E-A. Urządzenie oferuje 30 programów treningowych, opracowanych specjalnie dla biegaczy przez profesjonalnego trenera. Ręcznie regulowane nachylenie umożliwia ustawienie powierzchni biegowej pod jak najlepszym kątem, a szeroki na 45 cm i długi na 120 cm pas biegowy gwarantuje komfort korzystania. Maksymalna prędkość, którą można ustawić na bieżni to 14 km/h.

Duża powierzchnia pasa biegowego to niezwykle istotna sprawa – przekonuje Marcin Lewandowski, medalista mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Europy i Polski oraz rekordzista kraju na 1000 m, 1500 m i 2000 m. – Dzięki temu mamy zapewniony komfort biegania oraz bezpieczeństwo. Szerokość 45 centymetrów jest optymalna do pełnowartościowego treningu. Z kolei regulowany kąt nachylenia pasa bieżni umożliwia odtworzenie warunków z biegania w terenie, gdzie nawierzchnia nie jest idealnie równa. Dzięki temu wysiłek będzie większy i spalimy też więcej kalorii – dodaje.

Decathlon zwraca uwagę na kompaktowość bieżni Domyos Compact Run100E-A. Urządzenie po złożeniu ma głębokość zaledwie 38 cm, więc nie potrzebuje wiele miejsca, by je przechowywać. Swobodnie zmieści się pod łóżkiem, a lub może zostać postawione przy ścianie. Regularnie mierzący swoje osiągi podczas biegu na bieżni będą mogli przesyłać dane o aktywnościach do zewnętrznych aplikacji Kinomap i Zwift.

Bieżnia Domyos Compact Run100E-A kosztuje 2499 zł. Można ją zakupić na stronie decathlon.pl

Źródło: Hope