Startuje nowy cykl „Orły Biegowe”. Do ukończenia maraton, półmaraton i bieg na 15km

Organizatorzy Maratonu Dębno, Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” i Biegu po Plaży w Jarosławcu stworzyli nowy cykl pod nazwą „Orły Biegowe”. Zawodnicy, którzy ukończą wszystkie trzy biegi wchodzące w jego skład otrzymają tytuł Orła Biegowego oraz pamiątkowy medal. Na najwytrwalszych, którzy powtórzą ten wyczyn w dwóch kolejnych latach czekają dwa kolejne krążki oraz statuetka Złotego Orła. 

Projekt „Orły Biegowe” rozpocznie się 10 kwietnia maratonem w Dębnie, jako drugi odbędzie się 12 czerwca półmaraton w Grodzisku, a finał cyklu zaplanowano 3 lipca podczas biegu w Jarosławcu na dystansie 15 km po piaskach nadbałtyckiej plaży.

– Uczestnicy pierwszego biegu w Dębnie będą mieli zagwarantowane miejsce na liście startowej imprezy w Grodzisku Wielkopolskim. Jak wystartują  u nas, to będą pewni szansy udziału w biegu w Jarosławcu – tłumaczy nam zasady funkcjonowania zapisów na zawody w nowym cyklu Marek Małecki, dyrektor Półmaratonu „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim.

Orzeł jak z Turnieju Czterech Skoczni

Cykl „Orły Biegowe” zaplanowany jest na trzy lata. Każdego roku biegacze, którzy ukończą zawody w Dębnie, Grodzisku Wielkopolskim i Jarosławcu otrzymają na mecie ostatniego biegu pamiątkowy medal Orła Biegowego. Co roku ma przedstawiać orła z innej epoki historycznej. Najwytrwalsi, którzy w trzy lata zaliczą łącznie 9 startów w imprezach z cyklu  wybiegają sobie Złotego Orła.

Do uczestników nowego cyklu trafią trzy różne orły – piastowski, z czasów niepodległości oraz współczesny. Będą to bardzo efektowne, duże medale o wysokości około 15 centymetrów każdy  – informuje Marek Małecki. – Imponująca będzie statuetka Złotego Orła, która wyglądem będzie trochę przypominać trofeum dla najlepszych skoczków w Turnieju Czterech Skoczni – dodaje.

Płacisz tylko za biegi

Co ciekawe, z udziałem w cyklu „Orły Biegowe” nie łączą się żadne dodatkowe wydatki. Jedyny koszt stanowią opłaty wpisowe za start w poszczególnych imprezach.

– Liczymy, że nasz cykl wpłynie motywująco na biegaczy, rozrusza ich i zachęci do wyboru naszych zawodów. Przebiegnięcie w jednym roku kalendarzowym jednego maratonu, półmaratonu oraz biegu na 15 km jest w zasięgu wielu osób. Zadanie to nie jest łatwe, ale osiągalne. Jako organizatorzy świetnie się uzupełniamy, a nowy cykl jest rozszerzeniem naszej dotychczasowej współpracy – podkreśla szef półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim.

Właśnie ruszają zapisy do wszystkich trzech imprez w cyklu „Orły Biegowe”. O tym, jak z dużym zainteresowaniem spotka się nowa inicjatywa organizatorów przekonamy się po zaplanowanym na 10 kwietnia Maratonie Dębno. Jego ukończenie da przepustkę biegaczom do kolejnych zawodów w cyklu.

red