W tydzień pokonali sześć maratonów w Lesotho. Dzisiaj premiera filmu

Czterej członkowie globalnej społeczności ASICS FrontuRunner wraz z lokalnym przewodnikiem w tydzień pokonali w sumie 250 km szlakami południowoafrykańskiego pasma górskiego Lesotho. Dzisiaj wieczorem na YouTube premiera filmu dokumentalnego „Uplifting Trails Border to Border Lesotho”, który podsumowuje ich zmagania z wymagającym terenem, przewyższeniami oraz zmęczeniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Premiera filmu odbędzie się we wtorek, 1 lutego o godz. 19:00 na kanale ASICS Europe w serwisie YouTube.

Od łez, po radosne świętowanie – film pokazuje spektrum emocji związanych z pokonaniem dystansu maratońskiego codziennie, kilka dni z rzędu. Eksponuje również nierozerwalną więź pomiędzy biegaczami i podnoszącą na duchu moc, jaką bieganie ma dla ciała oraz umysłu. Czterech członków ASICS FrontRunner z Wielkiej Brytanii, RPA i Norwegii połączyło siły z lokalnym olimpijczykiem, Tstotangiem Maine. Wspólnie pokonywali pasmo górskie Lesotho znane z wysokich wzniesień oraz wymagającego terenu.

– To była prawdziwa przygoda życia. Dała mi wiele satysfakcji, a także skłoniła do wielu refleksji. Cały zespół doświadczył niesamowitych wzlotów, niewyobrażalnych upadków i ogromnego poczucia dumy podczas ukończenia tej biegowej wyprawy – powiedział Edward Clarkson, ambasador ASICS FrontRunner z Wielkiej Brytanii.

Film dokumentalny powstał przy współpracy z Iconic Agency.

Źródło: ASICS