Anna Kiełbasińska nie pobiegnie na Mistrzostwach Świata w Belgradzie

Jedna z najlepszych polskich czterystumetrówek Anna Kiełbasińska nie pojedzie do Belgradu na rozpoczynające się 18 marca Halowe Mistrzostwa Świata. Z rywalizacji o medale wyłączyła ją choroba.

– Tuż po mistrzostwach Polski, albo nawet i już na nich zachorowałam na COVID. Od tygodnia nie trenuję, a z czegoś takiego z pewnością nie da się biegać na najwyższym poziomie. Na pewno nie na takim na jaki mnie było stać w tym sezonie. Najpierw lekkie naderwanie mięśnia, gonienie z treningiem, żeby zdążyć na halowe Mistrzostwa Polski, a teraz choroba. Zrobiło się trochę tego za dużo… a czasu za mało – napisała w niedzielę Anna Kiełbasińska w mediach społecznościowych.

Anna Kiełbasińska bardzo udanie rozpoczęła sezon. Pod koniec stycznia na mityngu w niemieckim Karlsruhe pokonała 400 metrów w 51,92, a na początku lutego w Ostrawie pobiegła jeszcze szybciej. Z czasem 51,30 poprawiła rekord rekord kraju. Na początku marca w Toruniu wywalczyła wicemistrzostwo  Polski. Jej nieobecność w Belgradzie to dla polskiej kadry duże osłabienie.

– Decyzja o rezygnacji z Mistrzostw Świata wydaje się być jedyną słuszna w tym momencie. Stawiam teraz na zdrowie i powolny powrót do treningów. Przede mną sezon letni pełen nowych szans, z których naprawdę chce skorzystać. Już nawet nie będę mówiła ze mam nadzieje, ze bez przygód – zakończyła.

red

fot. w nagłówku KME/Andreas Arndt