Można wylicytować koszulkę mistrza olimpijskiego

To spora gratka dla biegaczy i sympatyków lekkoatletyki. W serwisie allegro.pl do 2 kwietnia można licytować oryginalną koszulkę mistrza olimpijskiego Dawida Tomali, w której zdobył złoty medal w chodzie na 50 km na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Tym samym Dawid stał się historycznym, bo ostatnim mistrzem w tej konkurencji, gdyż  zawody na tym dystansie nie znajdą się w programie kolejnych igrzysk. 

6 sierpnia Dawid Tomala zadziwił cały sportowy świat, zdobywając złoto olimpijskie w chodzie na 50 km. Polak nie był faworytem do medalu, a na igrzyskach zmierzył się z tym dystansem po raz drugi w życiu.

Czuję się wspaniale. To jest coś niesamowitego, nie spodziewałem się, że mogę to zrobić, ale byłem pełen wiary od początku. Wyścig był dla mnie idealny. Szliśmy sobie powoli, nie czułem tej prędkości w ogóle. W pewnym momencie zaczęło mi się nudzić, więc przyspieszyłem. Patrzę, a za mną nikogo nie ma, więc poszedłem swoje. No i wygrałem, to jest jakiś kosmos, nie do opisania sprawa. Jestem megaszczęśliwy, ale potrzebuję czasu, żeby to do mnie doszło – mówił na gorąco w TVP Sport po minięciu mety.

– Pewnie macie już dużo koszulek startowych z różnych imprez biegowych i nie tylko. Teraz można mieć jeszcze jedną, ale jakże wyjątkową – koszulkę Mistrza – zachcają do udziału w licytacji jej organizatorzy.

Licytować może każdy: https://allegro.pl/oferta/koszulka-zlotego-medalisty-olimpijskiego-tokio2020-11981692071

Licytacja będzie trwać do 2 kwietnia do godziny 18:00. Kwota, za jaką zostanie wylicytowana koszulka będzie w całości przekazana Fundacji „Niesiemy Nadzieję” na cel charytatywny. Fundacja na stałe opiekuje się 65 chorymi dziećmi, m.in. na mukowiscydozę, zanik mięśni, porażenie mózgowe i stwardnienie rozsiane.

Źródło:Fundacja „Niesiemy Nadzieję”