adidas Runners będą biegać także w Poznaniu

W sobotę, 9 kwietnia odbędzie się pierwszy biegowy trening, którym zainauguruje działalność społeczność adidas Runners Poznań. Zbiórka została wyznaczona na godzinę 11:00 przy muralu na Sołaczu przy wiadukcie.

Poznań, to drugie po Warszawie miasto w Polsce, w którym funkcjonować będzie społeczność adidas Runners. Jej kapitanem został Szymon Bytniewski, biegacz i trener PZLA, Unii Swarzędz i AZS Poznań, wnuk Edwarda Motyla, który w latach sześćdziesiątych startował na dystansie 3000 m z przeszkodami.

Rolę trenerów w Poznaniu pełnić będą były chodziarz Łukasz Nowak, szósty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, od lat pacemaker kobiet na poznańskich imprezach biegowych oraz Dominika Lazar, w czasach studenckich specjalizująca się w biegu na 1500 merów.

Przyjemność biegania

W sobotę, 23 kwietnia w poznańskiej pizzerii „Przyjemność” na Wildze odbędzie się dzień otwarty adidas Runners Poznań. Z tego miejsca o godzinie 11:00 uczestnicy wyruszą na trening biegowy dostosowany do potrzeb każdego, nawet najbardziej początkującego biegacza i biegaczki. Po biegu przyjdzie czas na odpoczynek oraz pizzę przy muzyce młodego i zdolnego poznańskiego DJ’a. Podczas spotkania każdy z gości będzie miał okazję porozmawiać z trenerami i dowiedzieć się, jak dołączyć do społeczności i co zrobić, aby otrzymać koszulkę adidas Runners Poznań. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników upominki.

Szczegóły zapisów oraz plan na kolejne treningi można znaleźć w zakładce społeczności na stronie adidas.pl oraz na grupie adidas Runners Poznań na Facebooku.

Pięć lat adidas Runners w Warszawie

Od 2017 roku w Warszawie można ćwiczyć w bazie adidas Runners Warsaw na Powiślu. Bezpłatne, otwarte dla wszystkich miejsce oferuje nie tylko treningi biegowe, ale także zajęcia ogólnorozwojowe, funkcjonalne, taneczne czy zajęcia jogi.  Trenujący w stolicy mają poza tym dostęp do konsultacji dietetycznych oraz porad fizjoterapeuty. Bazę adidas Runners Warsaw wkrótce czeka przeprowadzka z Powiśla do nowej lokalizacji w Domach Towarowych Centrum na przeciwko Pałacu Kultury i Nauki.

Oprócz zwyczajnych zajęć sportowych adidas Runners regularnie organizuje wydarzenia tematyczne oraz warsztaty z ekspertami. Stałą inicjatywą warszawskiej społeczności jest seria rozmów Purpose Talks, podczas której kapitan adidas Runners Warsaw – Paweł Machowski rozmawia ze specjalistami z różnych dziedzin na temat dietetyki, odpowiedniego sprzętu dla sportowców, czy też częstych urazów.

Źródło: adidas