Przed nami czwarty warsztat „Wybiegaj w Przyszłość”. O psychologii sportu

Już w środę, 20 kwietnia odbędzie się czwarty z ośmiu otwartych, bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Zdrowy Ruch, w ramach Programu „Wybiegaj w Przyszłość”. Tematem najbliższego wirtualnego spotkania z ekspertami będzie wpływ psychologii na poprawę wyników sportowych.

Bo wszystko zaczyna się od głowy

Spotkanie rozpocznie się w środę, 20 kwietnia o godzinie 19:00 na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch i na profilu „Wybiegaj w Przyszłość” na Facebooku.  Gośćmi Tomasza Smokowskiego będą psycholodzy sportowi Natalia Pawelska i Tomasz Kurach z Fundacji Sportu Pozytywnego.

W trakcie warsztatu będzie mowa m.in. o procesie budowania pewności siebie i umiejętności obracania porażki w sukces. Eksperci udzielą również wskazówek, jak utrzymać wysoki poziom motywacji przez dłuższy czas. Udział w spotkaniu jest darmowy. Organizatorzy zapewniają, że podczas rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania ekspertom.

Wybiegają w przyszłość

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom i trenerom. W trakcie otwartych spotkań online poruszane są zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej.

Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod ucznia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd.

„Wybiegaj w Przyszłość” to program oferujący stypendia dla młodych biegaczy w kategoriach U16 i U18 oraz warsztaty edukacyjne dla całej lekkoatletycznej społeczności. Program organizowany jest przez Fundację Zdrowy Ruch – twórcę imprezy 1 MILA oraz projektu Liga Biegowa.

Partnerami Programu „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy i Sportfolio.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch