Warsztat edukacyjny „Wybiegaj w Przyszłość” o kompetencjach miękkich

Już w poniedziałek, 13 czerwca odbędzie się piąty z ośmiu otwartych, bezpłatnych warsztatów edukacyjnych organizowanych przez Fundację Zdrowy Ruch, w ramach Programu „Wybiegaj w Przyszłość”. Inicjatywa ma pomóc młodym lekkoatletom, ich trenerom i rodzicom mądrze planować, budować i zarządzać karierą sportową. Tym razem tematem przewodnim będą kompetencje miękkie. 

Warsztat poprowadzą Monika Bujak i Olga Przeździak, HR Managerki z Banku Pekao S.A. Wytłumaczą, co to są kompetencje miękkie, do czego są potrzebne i kiedy z nich korzystamy. Przedstawią również przykłady kompetencji, które sportowcy kształtują poprzez sport a które mogą wykorzystywać w życiu osobistym lub zawodowym.

Na spotkaniu będzie mowa również o wzmacnianiu i wykorzystywaniu kompetencji związanych ze samoświadomością, która umożliwia analizę swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju. Gospodynie warsztatu podpowiedzą także jak rozwijać kompetencje w działaniu i mierzyć się z różnymi aktywnościami.

– Kompetencje miękkie ciężko zmierzyć, ale są one widoczne i warto mieć świadomość jak duże znaczenie w procesie ich kształtowania ma sport. W trakcie kariery młodzi ludzie zderzają się z wieloma barierami, które dzięki swojemu samozaparciu pokonują. Mają cel i dążą do jego realizacji, są ambitni, pełni pasji, umieją radzić sobie ze stresem. To jest ten moment, w którym udowodnimy, że sport podnosi nie tylko kondycję! – przekonują organizatorzy.

Jak wziąć udział w warsztacie?

Wystarczy w poniedziałek 13 czerwca 2022 roku o godzinie 19:00 wejść na kanał YouTube Fundacji Zdrowy Ruch lub profil „Wybiegaj w Przyszłość” na Facebooku i włączyć transmisję. W trakcie rozmowy będzie można na bieżąco zadawać pytania i włączyć się tym samym do dyskusji. Udział w warsztacie jest darmowy.

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom i trenerom. To otwarte spotkania online, transmitowane na YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz fanpage „Wybiegaj w Przyszłość”, podczas których poruszane będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod ucznia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd.

„Wybiegaj w Przyszłość” to program oferujący stypendia dla młodych biegaczy w kategoriach U16
i U18 oraz warsztaty edukacyjne dla całej lekkoatletycznej społeczności. Program organizowany jest przez Fundację Zdrowy Ruch – twórcę imprezy 1 MILA, projektu Liga Biegowa oraz Stadiony Przyjazne Biegaczom.

Partnerami Programu „Wybiegaj w Przyszłość” są: Bank Pekao S.A., Salomon, Kanał Sportowy  i Sportfolio.

Źródło: Fundacja Zdrowy Ruch