W Krakowie będą biegać z mistrzynią Europy w maratonie

W sobotę, 3 września odbędzie się kolejny trening w ramach akcji „Biegaj w Krakowie”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Aleksandra Lisowska, mistrzyni Europy w maratonie, ambasadorka marki ASICS. Podzieli się z uczestnikami swoimi wrażeniami ze startu w Monachium i udzieli cennych wskazówek biegaczom, którzy planują start w 8. Cracovia Półmaratonie Królewskim.

Trening z mistrzynią

Trening będzie bezpłatny i odbędzie się w sobotę, 3 września, o godz. 10:00 przy Błoniach Krakowskich. Zbiórka będzie mieć miejsce już tradycyjnie pod Sklepem Biegacza zlokalizowanym w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy wiele atrakcji, w tym wyjątkową niespodziankę. Udział w zajęciach weźmie Aleksandra Lisowska, która 15 sierpnia w Monachium wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy.

– Nie spodziewałam się sukcesu w Monachium, mimo że byłam świetnie przygotowana. Na dystansie maratońskim może wydarzyć się wszystko, dlatego nie można z góry zakładać miejsca na podium. Wykonane przeze mnie treningi pozwoliły mi jednak walczyć o najcenniejszy medal i ostatecznie po niego sięgnąć – powiedziała Aleksandra Lisowska, mistrzyni Europy w maratonie. – Tym bardziej nie mogę doczekać się spotkania w Krakowie, ponieważ zależy mi, aby inspirować jak najwięcej osób do podejmowania aktywności fizycznej. Chętnie podzielę się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Jestem przekonana, że udział w półmaratonie w Krakowie będzie dla nich niesamowitą przygodą – dodała.

fot. Axel Heimken / Munich2022

Będą testy butów do biegania

ASICS, sponsor techniczny Cracovia Półmaratonu Królewskiego, przygotuje specjalną strefę, w której uczestnicy będą mogli przetestować najnowsze modele japońskiej marki – GEL-Kayano 29, GEL-Nimbus 24 i GEL-Cumulus 24. Będzie dostępny także System Run Analyzer, przy pomocy którego ekspert ASICS będzie bezpłatnie dobierać odpowiednie buty biegowe.

– Cracovia Półmaraton Królewski jest jedną z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Z perspektywy naszej marki, to idealne miejsce na krzewienie filozofii założycielskiej ASICS – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dlatego zachęcamy wszystkich do biegania w Krakowie. Bardzo cieszymy się, że Ola zaszczyci nas swoją obecnością, mając w pamięci jej niesamowity bieg na mistrzostwach Europy. Ponadto, w naszych spotkaniach nie zabraknie członków biegowej drużyny ASICS FrontRunner, za którymi stoją unikalne, biegowe historie – podkreślił Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

8. Cracovia Półmaraton Królewski wystartuje 16 października.To jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju. Wyjątkowa trasa prowadzi wśród najważniejszych zabytków oraz malowniczych uliczek Krakowa. Bieg jest organizowany od 2014 roku, a jego niewątpliwą atrakcją jest meta zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków.

– Jesteśmy dumni, że po raz kolejny spotkamy się z biegaczami w przygotowaniach do Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Nasi doradcy są zawsze do dyspozycji, wspierając wiedzą biegową i profesjonalnym doborem produktów. Liczymy na tłumne przybycie wszystkich biegaczy – będzie się działo! Oczywiście przygotowaliśmy też dla wszystkich ofertę specjalną w terminie 2-3 września – stwierdził Wojciech Jeger, Running Category Manager w Sklepie Biegacza.

Biegają w Krakowie

Kampania „Biegaj w Krakowie” rozpoczęła się na początku lutego i potrwa do 17 grudnia. Treningi mają charakter zajęć biegowych i ogólnorozwojowych. Uczestnicy podzieleni są na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy  Grzegorzem Sudołem na czele.

Źródło: ASICS