Gdzie obejrzeć na żywo Maraton Londyński 2022?

42. TCS London Marathon odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 2 października. Mimo, że w stawce biegaczy elity nie ma Polaków, to i tak bieg skupia spore zainteresowanie polskich fanów lekkiej atletyki. Tradycyjnie w stolicy Wielkiej Brytanii wystartują czołowi zawodnicy z legendą maratonu Kenenisą Bekele z Etiopii na czele. Gdzie można będzie obejrzeć bieg?

Tegoroczny Maraton Londyński po raz drugi w historii wystartuje w październiku. I chyba ostatni, bo organizatorzy już dawno ogłosili, że w 2023 roku bieg powróci do swojego tradycyjnego wiosennego terminu. Pierwszy wystrzał startera rozlegnie się w niedzielę, 2 października punktualnie o godzinie 9:00 czasu lokalnego (godzina 10:00 czasu polskiego). Wystartują wtedy kobiety, a pół godziny później na trasę ruszą zawodnicy elity oraz uczestnicy biegu masowego.

Zapowiedź biegu znajdziecie na tej stronie. 

Telewizyjną transmisję z 42. Maratonu Londyńskiego przeprowadzi telewizja Eurosport 1. Początek relacji zaplanowano na godzinę 9:45. Przebieg maratonu będzie można śledzić również smartfonie korzystając z oficjalnej aplikacji TCS London Marathon, która umożliwia śledzenie zawodników.

red

fot. w nagłówku Depositphotos.com