Maraton Londyński bez tajemnic. Zobacz przewodnik wideo 42,195 FM Podcast

Maraton Londyński należy do szóstki największych i najbardziej prestiżowych biegów maratońskich świata – Abbott World Marathon Majors. Startując w tego typu imprezie uczestnicy oprócz trudów trasy, muszą stawić czoła dużo bardziej skomplikowanej logistyce wydarzenia. Jakie pułapki kryje trasa London Marathon? Na to pytanie odpowiada nowy przewodnik wideo opublikowany przez „42,195FM – podcasty o bieganiu”.

Trwa światowa, jesienna maratońska karuzela, którą niemal co weekend rozkręca kolejny prestiżowy bieg. Dwa tygodnie temu około 40 tysięcy uczestników wzięło udział w Maratonie Londyńskim, który po raz trzeci i według organizatorów ostatni, odbył się jesienią.

Specyfika największych maratonów świata, do których bez wątpienia zalicza się ten londyński, wymusza na uczestnikach szereg różnic, względem znanych choćby z polskiego podwórka biegów. Wydłużony czas oczekiwania na start, duże zagęszczenie na trasie oraz skomplikowana logistyka sprawiają, że biegacz oprócz przygotowania formy, powinien więcej uwagi poświęcić planowaniu dnia startowego.

Z drugiej strony Londyn oferuje też niezwykle atrakcyjną trasę z punktu widzenia turystyki biegowej. Biorąc w nim udział warto zapoznać się z jej charakterystycznymi punktami oraz obiektami, aby w pełni świadomie „skonsumować” to wielkie biegowe święto.

Aby poznać bliżej charakterystykę London Marathon wystarczy obejrzeć nowy przewodnik wideo, autorstwa Kuby Pawlaka i Marty Gorczyńskiej opublikowany w ramach projektu „42,195FM – podcasty o bieganiu”. Premierowa realizacja wypadła bardzo atrakcyjnie, dlatego warto trzymać kciuki, aby duet nie spoczął na laurach i kontynuował działalność również w formacie YouTube’owym.

red