Trwa Liga Biegowa. Startując w zawodach można pomóc młodym lekkoatletom

Trwa kolejny sezon projektu LigaBiegowa.pl. To ogólnopolska darmowa platforma, zrzeszająca już ponad 9 tysięcy uczestników, na której można rywalizować z biegaczami z całego kraju. Jej głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia i motywowanie do regularnego biegania. Od tego roku ma również wymiar charytatywny. Rywalizując w lidze można w prosty sposób wspierać młodzież trenującą lekką atletykę w klubach w całej Polsce. 

Zarejestruj się i biegaj

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się na platformie ligabiegowa.pl, a wszystkie wyniki z oficjalnych zawodów biegowych zostaną automatycznie zaciągnięte na profil biegacza.  Umożliwia to użytkownikom porównywanie się z innymi biegaczami z całej Polski, sprawdzanie rankingów, filtrowanie pod kątem płci, wieku, lokalizacji, a nawet branży. Zwieńczeniem roku jest walka o nagrody w kategoriach wiekowych. Liga Biegowa to także archiwum startów, możliwość śledzenia progresu, baza wiedzy oraz ogromna dawka motywacji.

Co ważne, do klasyfikacji liczą się zawody nie tylko w Polsce, a ale także dowolne imprezy biegowe na całym świecie.

– Twoje wyniki z biegów przeliczane są na punkty i sumowane. Z końcem roku przeliczamy Twoje osiągi i nagradzamy osoby, które zyskały najwięcej punktów. Jednak nie wygrywają tylko najszybsi, ale przede wszystkim – najwytrwalsi. W Lidze Biegowej cenimy bowiem regularną aktywność. W efekcie co roku nagradzamy ponad 150 osób. Zwycięzcy otrzymują unikatowe, personalizowane medale – informują organizatorzy.

Biegasz i pomagasz

W tym roku Liga została wzbogacona o wymiar dobroczynny. W ramach akcji „Wybiegaj w Przyszłość z Oshee” każdy start zlicza się do sumy kilometrów wybieganych przez wszystkich uczestników Ligi i zamieniany na butelki napojów, które dzięki marce Oshee organizator Ligi przekazuje młodym zawodnikom z kilkunastu klubów lekkoatletycznych z całej Polski. Każde 20 kilometrów, to jedna butelka wody lub wody witaminowej OSHEE.

Jak informują organizatorzy, uczestnicy Ligi Biegowej wybiegali już prawie 13 tysięcy butelek wody i napojów Oshee dla trenującej młodzieży.

Liga Biegowa to największa tego typu rywalizacja biegowa w Polsce. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i trwa cały rok.

Źródło: LigaBiegowa.pl

fot. Depositphotos