Wynik z Biegu Niepodległości możesz wymienić na punkty w Lidze Biegowej

W ubiegły weekend biegacze z całej Polski celebrowali Święto Niepodległości biorąc udział w imprezach zorganizowanych właśnie z tej okazji. Osiągnięty wynik mogą zarejestrować na Lidze Biegowej, największej w Polsce ogólnodostępnej inicjatywie, która umożliwia wirtualną rywalizację o nagrody. 

I Ty możesz być zwycięzcą

Na platformie LigaBiegowa.pl jest już ponad 8 tysięcy biegaczy z całej Polski. Uczestnicy Ligi rejestrują na stronie swoje wyniki uzyskane podczas zawodów na czterech dystansach: 5 km, 10 km, 21,1 km oraz 42,2 km. Osiągnięte rezultaty na profilach użytkowników aktualizowane są automatycznie, a w kolejnym kroku przeliczane są na punkty. Tak powstaje ranking.

– Z końcem roku podsumowujemy rywalizację i ogłaszamy zwycięzców z całego roku. Wygrywają nie tylko najszybsi, ale również najwytrwalsi. Zwycięzców jest naprawdę wielu. Wyjątkowe, personalizowane medale przyznamy w ponad 80 kategoriach  – podkreślają organizatorzy Ligi Biegowej.

Uczestnicy Ligi Biegowej podkreślają, że to także świetne narzędzie do zmotywowania się do regularnych treningów. Każdy  może na swoim profilu zobaczyć zestawienie wszystkich swoich zarejestrowanych wyników, dzięki czemu łatwo jest prześledzić swoje postępy. Rozbudowany ranking wyników pozwala też porównywać się z innymi biegaczami z całej Polski lub np. tylko ze swojego miasta czy swojej kategorii wiekowej.

Zabawa jest całkowicie bezpłatna. Rywalizacja trwa tylko do końca listopada. Aby dołączyć, wystarczy się zarejestrować na stronie LigaBiegowa.pl.

Liga Biegowa to inicjatywa dla biegaczy prowadzona przez Fundację Zdrowy Ruch, współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Liga Biegowa charytatywnie

Liga Biegowa ma ponadto wymiar charytatywny.  „Wybiegaj w Przyszłość z Oshee” to akcja umożliwiająca wsparcie polskiej młodzieży, która trenuje lekkoatletykę. Wystarczą jedynie Twoje wybiegane kilometry. 20 km = 1 butelka napoju OSHEE. Napoje zostaną przekazane do  wybranych klubów lekkoatletycznych.

Akcja ta jest częścią Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”* Fundacji Zdrowy Ruch (współorganizatora Ligi).

Źródła: Fundacja Zdrowy Ruch

fot. Depositphotos.com